Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dokim azt mondta hogy ha...

A dokim azt mondta hogy ha összebújok a párommal jó eséllyel megindulhat a szülés másnap. Valóban így lehet?

Figyelt kérdés

Mondjuk erre lehet hogy a méhszáj állapotából következtetett.

37 hetes kismama


2009. jan. 30. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is így hallottam, a terhesség vége felé a sperma puhítja a méhszájat. Ismerek olyat, akit szülés előtt pár nappal a doki kiengedte a kórházból a kismamit, hogy tudjon akciózni a párjával, hogy inkább "természetes" módon induljon be a szülés, mint ő indítsa, vagy az oxitocin...
2009. jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amíg a méhszáj éretlen a szülés szempontjából, addig nincs jelentősége a házaséletnek. Ha viszont már kezd alakulni a méhszáj (simul, nyílik) - a spermában lévő prosztaglandin nevű anyag segítheti a szülés beindulását. Ilyen prosztaglandin van abban a zselében is, amit szülésindításkor helyeznek fel a méhszájba. Illetve szerepe lehet még a mechanikai ingernek is, ami az együttlét során éri a méhszájat.

Sok sikert a szüléshez!

8 hetes szülésznő kismami

2009. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt ajánlotta a doki, mi be is tartjuk az utasítást, mégsem történt még semmi. Nekem már nyitva van a méhszájam 2 ujjnyira, meg időben is ott vagyok, meg már túl is akarok esni a szülésen, de kislányunkat mindez nem zavarja.

Szóval ha van kedvetek és már elérte a mérteteit a baba, csak nyugodtan. Lehet, nektek bejön :)

Ha meg azért kérdezted, mert még nem akarsz szülni, akkor meg csak akkor hanyagoljátok, ha nyitva van a méhszájad, mert a spermium olyasmi anyagot tartalmaz, amitől beindulHAT a szülés.

39,5 km.

2009. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem se jött ez be, de egy próbát megér, nem? ;)
2009. jan. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első babánál bejött... "Akció " után kijött a nyákdugó, és délelőtt elfolyt a magzatvíz...Igaz, hogy 4 nappal túlhordtam...


A második babánál akármennyit akcióztunk, nem indult be...De nem késett el, mert aznap született, amikorra ki volt írva....

2009. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!