Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOTE II-n Mi kellett a kórházb...

SOTE II-n Mi kellett a kórházba szüléskor? Babának és anyukának egyaránt?

Figyelt kérdés

annyi listát láttam már és mindd más! ha valaki tud nekem ebben segíteni, és a sote II-n szült, és leírná hogy mi kellett az anyukának és a babának nagyon hálás lennék:) abszolult tanácstalan vagyok.

kb hanyas méretet érdemes vinni.. tényleg semmit nemtudok.

30 hetes kismama


2011. jan. 11. 11:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
12:31-es: igen, legalábbis mikor én szültem így volt. De látod, hogy a pelenka ügy megváltozott. Nekünk még kellett vinni. A legbiztosabb, ha megkérdezed a dokid is!
2011. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szia, én 3 hete szültem a második babámat a sote II-n. Én két csomaggal mentem a szülőszobára csak az oda szükséges dolgokat vittem, a nagy csomagot, amit a gyermekágyas időszakra készítettem szülés után hozta be a férjem a kocsiból. Szüléshez: az alap dolgok (hálóing, papucs, higiéniai szerek) mellett vigyél magaddal szőlőcukrot és vizet, azt engednek szülés közben enni inni, mást nem.

Szülés után: egy csomag pelenkát és popsitörlőt vigyél be a babának, mert kérik, és amikor veled van, akkor is te pelenkázod, nem adtak pelenkát. A köldökápoláshoz tényleg van minden. Textilpelenkát tegyél be, 3-4 db, illetve egy kis kesztyűt vagy zoknit, amit a baba kezére húzhatsz, ha nagy a körme, mert akkor nem karmolja össze magát. Ruha és takaró nem kell, mert rendesen felöltöztetik és bebugyolálják a babákat. Viszont fogadd meg annak a válaszolónak a tanácsát, aki a kajáról írt, vitess be magadhoz minden nap a férjeddel vagy anyukáddal főtt ételt, mert nem fogsz jól lakni az ottani ebéddel, vacsorával. Boldog babavárást, és könnyű szülést neked!

2011. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!

2009. októberében szültem ott.

A babának popsitörlőt, pelenkát vigyél és textilpelust. Minden mást adnak. Ruha majd csak az kell amiben hazaviszitek, de azt már apuka is be tudja majd vinni (addig sem gyűrődik a táskában).

Neked:

2 hálóing/pizsama

bugyik, zokni

tisztálkodási szerek (fogkefe, fogkrém, tusfürdő....)

1 kéztörlő törölköző

1-2 nagy törölköző (de ezt hozhatnak is és hazaküldöd a piszkosat)

Köntös

2 papucs (én az egyikben zuhanyoztam)

szoptatós melltartó és esetleg melltartóbetét

betét (nekem tena extra kellett)

irataid (kiskönyv, személyi...)

telefon, töltő, fényképező

tányér, evőeszköz, szilvia

wc-papír

papírzsepi

mentes ásványvíz


Azt hiszem ezek a fontosak. Ha bármi kell, akkor már megkérheted a férjed/anyukád hogy hozzák be.


Könnyű szülést!


34 hetes kismami a kishugival :) és ismét itt szülök!

2011. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, most olvastam végig a kommenteket.


Igen, kaját én is mindig hozattam be, anyukám nagy buzgósággal főzött és hozta. :) Az ottani kaja ehetetlen, íztelen tartalmatlan leves, porból készült krumplipüré...

És vegyél még esetleg tartós élelmiszert (7days croissant, keksz vagy hasonlók, amit ha megéheznél, tudjál enni). Reggel este van felvágott, zsömle meg ilyenek, az nem fog kelleni, de majd úgyis meglátod.

2011. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

dejó ezek nagyon hasznosak számomra amit leírtok!!! csak megköszönni tudom tényleg!

bár a kaja behordás nehéz lesz mert amúgy 80 km re lakunk pesttől és nemhiszem hogy párom minden nap fel tudj jönni mert külföldön van.. de valahogy csak lesz:) tényleg köszi mindent! édesek vagytok!

2011. jan. 11. 16:37
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia!Én nem ott szültem hanem Győrbe,de olvasom és eszembe jutott hogy én a Dm-be vettem 170ft-ért 10 db eldobható WC ülőkét.Nagyon hasznos dolognak tartom mert én menni alig bírtam nemhogy a wc felett gugolni....Ilyen 7days,-keksz legyen a táskádba szülés előtt mert nekem nem volt és majdnem éhen haltam reggelig.Éjjel szültem semmi kaja nálam csak víz.Párom meg ha kiment a szülészetről már vissza ne jöhetett.Poharat meg evőeszközt is vittem mert sose tudni milyen a higiénia.
2011. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kajcsival kapcsolatban még annyi, hogy akkor is tudsz venni magadnak valamit, ha a férjed nem tud bemenni, mert van lent büfé a betegfelvétel mellett (Szülőszobák alatti szinten). Az "életben tartáshoz" elég, amit ott kapsz. Kaja tényleg botrány! (Nekem nem az íz, mert nem vagyok válogatós, hanem a mennyiség volt a probléma). 2010. júliusban szültem ott, volt hogy csak egy zsömlét és egy tejfölt kaptunk vacsira.. Majdnem éhen haltam:)A férjem hordott be egy csomó péksütit, meg ilyeneket!:)


Nem olvastam végig részletesen a válaszokat, csak felületesen, úgyhogy bocsánat ha a következőket már írta valaki:

Bepanten kenőcs=> gátsebre (Nekem a szülésznő mondta, hogy ezt használjam)

Zselés jégaku=> gátseb hűsítésre (Azért jó ez a zselés, mert jól lehet hajtogatni, könnyebben a sebhez tudod tenni, de nekem azt is mondták, hogy tipikus gátsebre való hűsítőt ott a kórházban is lehet venni)


Többit úgy emlékszem már írták a többiek, úgyhogy nem is írok egyebet!

Könnyű szülést!

2011. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én is ott fogok szülni, most már bármikor, 38 hetes vagyok! Nekem a doki mondta a pelust, hogy vigyek. Én pakoltam be még poharat, evőeszközt, domestos törlőkendőt, a saját kis párnámat, anélkül tuti nem tudok aludni. :))


Kicsit off. Akik ott szültek, elmondanátok hogy van a látogatás? Ha nem lesz szabad 1 ágyas, akkor 5 ágyasba megyek, és oda tudtommal nem jöhet be senki, csak az üvegen keresztül nézhetik a babát, de én ugye lemehetek hozzájuk az aulába, természetesen baba nélkül? Van egy 2,5 évesem és tuti nem bírom ki, hogy ne puszilgassam meg ha bejönnek látogatni! Köszi előre is!

2011. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

15:33-as vagyok. A látogatásról annyit, hogy Te bármikor kimehetsz az üvegajtón az aulába, de a látogatók nem mehetnek be. A babát én nem toltam ki, mert sokan vannak mindig, de azzal lehet trükközni, hogy áttolod a csecsemős osztályra a babát, és amíg tolod, addig üvegfal nélkül is meg tudják nézni a látogatók. Mint írtam, én nem vittem át ha nem muszáj, hisz csak pár nap.


Másik, nekem 15 hónapos a kislányom, 34 hetes vagyok, már előre félek hogy fogom bírni nélküle mert nagyon fog hiányozni abban a pár napban, remélem minden nap be tudják majd hozni.

2011. jan. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

reméljük nem leszek annó benn sokáig:)

a kaja dolgot meg majd megoldjuk valahogy.

és tényleg köszönöm a segítséget lányok!!! puszi nektek

2011. jan. 14. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!