Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik 80 kg felett...

Kismamik, akik 80 kg felett kezdtétek a terhességet, hogy alakult a súlyotok a végére? Védőnő, orvos nem "szidott" titeket a súlyotok miatt?

Figyelt kérdés
Én 84 kg-al kezdtem, most 13 hetesen már 90 vagyok... Nem eszem sokat, mozgok, de eszem édességet az tény... Nem is tűnök nagy darabnak, senki nem akarja elhinni, hogy ennyi vagyok, de aggódom, hogy fogom e bírni ekkora túlsúllyal a végén...
2011. jan. 11. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Védőnő sosem szidott, a doki mondta, hogy diétázzak. Most vagyok 38 hetes 10 kg jött fel eddig.
2011. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 83kilóval kezdtem.Most vagyok 103kiló.Rólam sem mondják meg hogy ennyi vagyok sőt még a védőnő sem tudja hova ment fel 20kiló.A doki sokat csesztetett vele de nem érdekelt.Majd leadom.Az elején szarul esett mikor mindíg mondogatta de mostmár nem érdekel.

További boldog babavárást!

39+5hetes kismama

2011. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is azt mondom:béka meg a hajó. Nem terhesen fogok fogyózni! Különben meg vizesedek is, az is nyom a súlyon.
2011. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi Lányok. :) Hát én sem fogok fogyózni, meg az igazság az, hogy engem nem is zavar, majd lefogyok szoptatás után, csak tudom, hogy mindenki "elítéli" ha valaki nem 60 kilosan megy szülni... :) De örülök, hogy nem vagyok egyedül. :D
2011. jan. 11. 19:05
 5/17 anonim ***** válasza:
Újra a 39+5hetes kismami vagyok.Énis így gondolkodtam az elején.Szó szerint cikinek éreztem hogy ennyi vagyok.De mostmár nem érdekel.Egészséges legyen a Picúr az a lényeg aztán majd a szopi után lesz időm leadni ha nem meg ott marad.De biztosan zavarni fog akkor is.Régen ilyen nem volt hogy ezzel is idegesítették a kismamákat.
2011. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Én 75-el kezdtem, illetve a védőnő szerint 77,5... Szóval jöhetek is, pláne, hogy alig ütöm a 160cm...

Igen, ciki... Ma voltam Afp-n, mindenki 50 kiló volt rajtam kívül, semmi hassal... Nekem meg egyébként sem volt kis hasam, most szép kerek :), a végén már azt vettem észre, hogy takargatom, mert cikinek érzem..

2011. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez szerintem szörnyű... Ismerek nem egy lányt, aki azért nem szoptatott, mert már edzeni és fogyózni akart, mikor a baba 2 hónapos volt... Én ezt sose fogom megérteni és nekem tetszik a hasam így ahogy van. :) Másoknak 6 hónaposan ekkora... De szerintem most nem a súlyunk a lényeg, hanem a baba egészsége.
2011. jan. 11. 19:35
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Kellemesen Gömbölyded Társak!


86 kg-mal kezdtem a terhességet, most vagyok 88,5, a 28. héten. Ja, igen, és én is 160 cm vagyok. :P Nem törekedtem fogyásra, de túl nagy hízásra se. Terhességi diabéteszem van, úgyhogy most fogyással "riogatnak".

A védőnőm az elején annyit mondott, 9-12 kg-nál ne legyen több a hízás. Egyébként teszek minden gonosz súlyokkal kapcsolatos negatív véleményre, büszke vagyok a szépséges gömbölyű pocakomra. :) A férjem meg egyenesen imádja és folyton dicséri a pocim szépségét. Egyébként te látod magad, pl. nekem az amúgy is nagy melleim még nagyobbak lettek, ez ugye súly. Máshogy működik a vízháztartás stb. Szóval nem biztos, hogy teljes egészében zsír az, ami rád került.

Úgyhogy én azt mondom, első sorban most kismamák vagyunk, és minden kismama szép. Aki mást mond, hazudik. :)

Puszi nektek sorstársak! :)

2011. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 97-el kezdtem :)


A védőnőm egy szipirtyó volt. Állandóan csesztetett, hogy beteg lesz a gyerekem meg nekem is bajom lesz. Neki csak az a kismama volt jó aki vaságyastul 40 kg.

Neki "köszönhetően" azt sem tudtam meg (csak a babám 1 éves korában), hogy akinek hormonális probléma miatt nem indul meg a tejtermelődés van egy tabletta amit orvos írhat fel és úgy tud szoptatni...nos az enyém tápszeres lett. :(


Megjegyzem 89 kg-al mentem szülni és 86-al jöttem ki a kórházból :) Nem diétáztam, de nem is kívántam az édességet.

2011. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! :) 2 terhességet csináltam végig 80 kilóról indulva. Amúgy 179 cm vagyok tehát senki meg nem mondta/mondja rólam hogy annyi vagyok/voltam. Mégis majd elsüllyedtem szégyenemben (főleg az első gyereknél) amikor a védőnő elkurjantotta magát a tanácsadóban hogy mondjuk 92 kiló voltam 35 hetesen...

Mindenki el volt hűlve, meg jaj de nehéz lesz leadni stb.

A második babámmal az első szoptatása alatt lettem terhes (pont 2 év van köztük) így megint csak 80 kilóról indultam. A vége ugyanúgy 96 kiló lett.

Szoptattam ismét, és ekkor már próbáltam kicsit odafigyelni az étkezésre meg sportolni a lányom 6 hós korától (nem volt mennyiségi hatással a tejre szerencsére) de semmit se ért.

1 évesen abbahagyta a lány a szopit, és azóta kicsit odafigyelek és csak úgy olvadtak le a kilók.

Most vagyok 74, teljesen normál súlyú.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani hogy egyáltalán nem törvényszerű amivel riogattak hogy úristen, majd ilyen maradsz, nem fogsz tudni lefogyni stb.

Így ha még egyszer kezdeném, ugyan nem érdekelne más rosszindulatú megjegyzése, meg beszólása. Büszkén megenném amit megkívánok (nem tonnaszámra nyilván :)) de egészséges keretek között) és nem éreznék lelki furdalást egy pillanatra se.

Úgyhogy ti se tegyétek kedves 80 as anyucik:)) Élvezzétek a 9 hónapot, irtó rövid sajnos :))

2011. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!