Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hipertoniás kismamák. Van...

Hipertoniás kismamák. Van olyan, akinek 23 hét köül diagnosztizálták? Milyen kezelést kaptok? Mit mondtak NEKTEK a beteségről? Kelet kórházat váltani a etegség miatt?

Figyelt kérdés
Nekem most diagnosztizálták, 23 hetes vagyok, dopegytet kapok 3 szor 2 / nap. Igy 140 körül tartható de 200 meg 186 os vérnyomással erültem kórházba.
2011. jan. 11. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
hu hat nagyon magas a vernyomasod es eleg hamar 23 hetesen! Mered magadnak otthon is? Kellene... Mert nem vicc ekkora vernyomassal majd felidos terhesen meg,mert minnel nagyob lesz a terheseg annal magasabb a vernyomas.terheseged elott volt problemad vele?
2011. jan. 12. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy emelkedni fog neki. De azért oda kell figyelni. Nekem alapból magas a vérnyomásom és a terhesség 12.hetében kardiologushoz kellett mennem. Most 17hetes vagyok és 3x2 dobegytet szedek. Kérdeztem a dokit, hogy a terhesség előrehaladtával emelkedni fog-e és azt válaszolta, hogy nem biztos. Rendesen kell szedni az orvosságot és naponta többször mérni a vérnyomást.

Nagyon vigyázz magadra!!

2011. jan. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon figyelje magadra!!! Mérd otthon 3x, akkor is, ha már napok óta rendben van. Nézd a vizeletedet tesztcsíkkal, és pihenj sokat. Nagyon necces az ilyen magas vérnyomás, sajnos tapasztalatból mondom.
2011. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem is magas a vérnyomásom,23 hetes vagyok.dopegitet szedek én is.otthon mérem ott jó,dokinál 160 körül van.minig idegesitenek is vele.de az embernek az orvosnál mindig magasabb,föleg ha ugy mész hogy már megint az lesz
2011. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. ti miket tapasztaltatok? hol fogtok szülni? kell speciális ellátó intézmény? Dolgozhattok?Miket mondtak a dokikM
2011. jan. 12. 10:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokszor ilyen esetben mindenképpen császároznak... Nem mondom, hogy nagyon ásd bele magad, de kicsit azért nézz utána, nem árt ha tudod mikre kell figyelni, milyen tünetekre, amiknél azonnal kórház. Hellp szindróma, praeclampsia, eclampsia, mind gyakrabban fordul elő a hypertonia konzervatív kezelése mellett! Persze nem törvényszerű, és nem ijesztgetni akarlak, inkább valószínű, hogy nem lesz semmi baj... de inkább figyelj magadra.
2011. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!