Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan akinél 25. hét...

Van olyan akinél 25. hét körül diagnosztizáltak, hypertoniát? Mikor szült végül? Lett még valami következmény? Más betegség? Császár vagy természetes úton szült?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Én öröklött hypertóniás vagyok. Gyógyszerrel remekül kordában lehet tartani. Természetes úton szültem, nem kaptam szakorvosi engedélyt a császárra. (nálunk csak sürgősségi császár vagy szakorvos javaslatára van)


A baba szívhangja leesett szülés közben, az enyém felugrott, alul meg szétnyestek, mert a feje már a szemöldökéig kinn volt. Hála égnek nem lett oxigénhiányos, én viszont hónapokig szenvedtem a 3 varratommal és hüvelyplasztikámmal.


Ne izgulj, lehet alapból császározni fognak, talán máshol nincs ilyen barbár kórház... :(

2011. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Húha!

Nekem 23. hétben diagnosztizálták, 3 szo 2 dopegytet szedek.

2 szer voltam kórházban miatta, mert kiugrott magasra gyógyszer mellett is.

A doki bácsom annyit mondott, hogy mivel nagyon korán jött a hypertonia ezért arra számíthatok a babát előbb kiveszik, mert nem úszom meg a hypertoniát magában.

2011. jan. 27. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:
21. héten hypertónia, 3x2 Dopegyt, 23. héttől fehérje a vizeletben, a hypertóniával együtt jött a vizesedés is, húztuk, amíg lehetett, aztán a 37. héten toxikózissal befektettek. 38+6 naposan indították a szülést, mert nst-n leesett a baba szívhangja. A kórházban 2 naponta volt uh, és flow, napi 4 alkalommal vérnyomásmérés és fehérje keresés a vizeletben, napi 2x nst. Szerencsére hagytak természetes úton szülni. A baba egészséges, már elmúlt 1 éves, én is rendben vagyok. Szülés után kellett még 3 hónap, mire visszaállt a nálam szokásos 110/60-ra a vérnyomásom.
2011. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha neked most diagnoztizálták terhesség közben az teljesen más mint az első válaszolónak,akinek öröklött hypertoniája van. Bizony a dokidnak igaza van, ez nagy odafigyelést igényel, és nagy valószínűséggel nem fogod a végéig kihúzni. Nagyon figyelj a vizesedésre, és fehérjére a vizeletedben. Azt te is tudod magadnak otthon ellenőrizni. Reméljük nem lesz szövődménye, de tényleg nagyon figyelj magadra!!!
2011. jan. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességem alatt jött ki, de valószínű én is örököltem a hajlamot. Azóta is gyógyszert szedek. Nem kell megijedni, és az természetes, hogy nem engedélyezik rögtön a császárt. Nem indokolt már előre eldönteni. 38. hétre szültem spontán, probléma nélkül. Toxémia nélkül megúsztam, igaz az utolsó hónapban benntartottak, mert nem kockáztattunk. Most várom a 2. babát, de remélem most is olyan könnyen megúszuk mint az elsőnél.
2011. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!