Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyha külföldön jártam...

Hogyha külföldön jártam terhes gondozásra, de a szülés előtt két hónappal hazaköltözünk, hogyan igényelhetem a szülésit és a gyest?

Figyelt kérdés

Hátha jártas ebben valaki..

A négy pecsét nem lesz meg, viszont a papírokat kikérem majd az itteni védőnőtől...remélem ez elég lesz (mert itt nincs pecsét). A TB-t fizetem otthon. Köszi!


2011. jan. 13. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a 4 pecsét a lényeg, hanem az, hogy folyamatosan járj terhesgondozásra. A kórház, ahol szülsz fog kiállítani a papírjaid alapján egy igazolást, hogy eleget tettél a követelményeknek, terhesgondozáson részt vettél.
2011. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez mekkora tévedés, kedves első. A kórháznak a saját nyilvántartása (ha oda jártál terhesgondozásra) vagy a kiskönyved alapján kell kiállítania az igazolást, hogy min. 4 alkalommal részt vettél terhesgondozáson.


Kedves kérdező, hitelt érdemlően kell tudni igazolni, hogy a terhesség alatt min. 5 hónapot külföldön tartózkodtál. Hogy mit jelent a hitelt érdemlően, kérdezd meg a MÁK-tól. Vagy a másik lehetőség az utolsó két hónapban hetente járj orvoshoz, védőnőhöz, háziorvoshoz, és velük pecsételtess a kiskönyvbe, így meglesz a 4 alkalom.

2011. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos itt még kiskönyv sincs...a kórházban vezet a védőnő egy naplót rólam, amiben minden infó, eredmény benne van. Majd jobban utána járok itt is, otthon is...

2011. jan. 13. 16:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyasagi tamogatast nem kapsz,ha nincs meg a 4 pecset,de a GYES az alanyi jogon jar es az allamkincstartol kell igenyelned.Ahhoz szuletesi anyakonyvi kivonat kell ,nem terhes kiskonyv.

En mar utana neztem,mert az elso vizsgalatokat otthon csinaltattam meg,de most kulfoldon folytatom es ugy nez ki itt is fogok szulni,de utana lehet hazamegyunk.


18km

2011. jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyes kórházak még ennyire vaskalaposak. Viszont, ahol én szültem, senki nem kérte az orvosomtól a papírokat (nem oda jártam, ahol szültem, a védőnő meg nem pecsételt egyszer sem). Ha onnan, ahová eddig jártál, viszel egy igazolást, hogy rendszeresen láttak, azt hitelt érdemlően lefordíttatod, nem eshetsz el az anyasági támogatástól. különben az alatt a két hónap alatt biztosan lesz még időd akár a 4 pecsét megszerzésére is. Az meg teljesen mindegy, kihez mész el az alatt a 4 alkalom alatt. Nem a védőnő pecsétjére van szükség, hanem annak igazolására, hogy valamiféle terhesgondozáson részt vettél... Az utolsó hetekben úgyis sűrűbben kell menni orvoshoz, akár nézzük csak az NST-t... Ha annak a leletével elmész orvoshoz, már kérhetsz tőle pecsétet...
2011. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!