Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 napja késik, és ezen a...

2 napja késik, és ezen a héten nátha ellen gyógyszereket szedtem. (Algoflex, Rubophen, Neocitran, kb. mindegyikből 2 db-ot, ill.2-szer). Lehet-e bármiféle probléma, ha kiderül, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Háát, nem volt célszerű ennyi mindent összeenni. Igazság szerint meg kéne nézni a gyógyszerek dobozán, hogy terhesség esetén szedhető-e, s ha igen, akkor végülis nem baj. Algopyrin származékot és Panadolt lehet enni terhesség alatt is, bár azt is az én orvosom a második trimeszterre javasolta. Azt mondta, az elsőben és harmadikban ne szedjek semmit. De hát ezt is orvosa válogatja.
2009. febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj. Mielőtt kiderült, hogy babát várok, több, mint 1 hónapig szedtem még a fogamzásgátlót, emellett nagyon csúnyán megfáztam, így én is szedtem mindenféle csodaszereket, hogy jobban legyek, több mint 1 hétig. Amikor az orvosomnak megemlítettem, azt mondta, hogy nem hiszi, hogy bármelyik is gondot okozna..Most meg itt van a makk egészséges, 5 hónapos kislányom.. Persze, úgyis meg fogja a védőnő is kérdezni, hogy szedtél-e v.milyen gyógyszert, ha tényleg baba van a háttérben, amikor felveszi az anamnézist.
2009. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Elnézést a késői reagálásért, de csak most olvastam a kérdést. Igazából a probléma az, hogy több féle láz és fádalomcsillapítót együtt szedni egy időben egyáltalán nem javasolt, még két félét sem, nemhogy 3-at. Ez borzasztó sok!!! Ezt a saját egészséged érdekében mondom. Nem csökkenti egyáltalán a tüneteket, ellenben a mellékhatásokat erősíti (gyomorfekély, májkárosodás stb). Az, hogy a babának árt-e? Kis mennyiségben nem probléma ennyire az elején (ha baja lesz mégis a babának, akkor az vetéléssel végződik általában az első trimeszterben).

Remélem nem ijesztettelek meg? Minden jót!

2009. febr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!