Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell kevesebb tejterméke...

Miért kell kevesebb tejterméket fogyasztani? Én azt hittem az egészséges!

Figyelt kérdés
19 heteske
2009. febr. 2. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
2009. febr. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem kell kevesebbet inni enni, ha nincs allergiás a családban tejcukorra meg ilyesmire!

Én nagyon sok tejet ittam a terhesség alatt, 2-3 litert, és most is van, hogy másfél liter alatt nem hagyom abba! Tejfüggő lettem:)

Boldog babázást kíván 8 hónapos anyuka!

2009. febr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell kevesebbet inni. En kulfoldon vartam a babamat, itt szultem, de itt is azon a velemenyen vannak, hogy terhesseg alatt semmilyen korlatozas nincs a tej es tejtermek fogyasztasra, szoptatas alatt pedig szinten nincs, kiveve, ha elofordul a szuloknel, vagy a szuk csaladban allergia. Ha nincs, akkor meg kifejezetten ajanlottak, hogy szoptatas alatt sok husfelet, tejtermeket es zoldseget fogyasszak, mert ugyan a tejmennyiseget onmagukban nem novelik, de taplaloak, a tej minosegenek jot tesznek es jobban hasznositja a szervezet ezeket, mintha sok szenhidratot nyomatnek, igy azt is elkerulhetem, hogy tovabb hizzak szoptatas alatt. De ez mar mas tema.
2009. febr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kell kevesebb tejet, tejterméket fogyasztani. Ezekben rengeteg kálcium van, ami nélkülözhetetlen a baba csontfejlődésében. Ha a szervezetedbe kevés jut, akkor azt a te csontjaidból veszi el és így csontritkulás alakulhat ki nálad. Persze nem azt gondolom, hogy kilószámra kell enned a sajtot, tejfölt stb. de egy normális étkezésbe bőven beleférnek ezek is. Esetleg a túlsok kalória-bevitel elkerülésére kerülheted a zsírosabb sajtokat.
2009. febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, sőt. Kifejezetten többet kell enni és inni tejtermékekből. A baba csontozatához szükség van a kálciumra.
2009. febr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nyugodtan lehet inni, majd mikor a baba megszületett, ő nem ihat!
2009. febr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Védőnő mondta,de nem értettem miért.
2009. febr. 2. 13:02
 8/10 anonim ***** válasza:

en napi 1 liter tejet iszok, kalcium, stb miatt.

igazabol szoptatas utan nem szabad, max 1-2 poharral, ha birja a baba.

amikor lehetosegem van ra (nagyon ritkan sajnos) nem bolti tejet, hanem "igazi" tejet veszunk.

2009. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

PRO: [link]


Kontra: [link]


ezek utan legyen okos az ember lánya!

2009. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ezzel kapcsolatban csak annyit hallottam, hogy lágy sajtokat nem ajánlott nagy mennyiségben enni. De nem tilos az sem:)

Boldog babavárást!

2009. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!