Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes vagyok, van olyan...

9 hetes vagyok, van olyan kismama aki tavasszal vagy nyáron fog államvizsgázni? A stressz mennyire befolyásolja a terhességet, nem árthat a babónak?

Figyelt kérdés
Mellete munkába is jákor, de úgy tervezem ha minden jól megy államvizsga elott kiveszek legalább 15 nap szabit.
2009. febr. 2. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad nagyon stresszelni, hisz a te életben már van egy sokkal-sokkal fontosabb és csodálatosabb dolog, mint az államvizsga! :) Amikor anno én államvizsgáztam, velünk is volt egy kismama, akivel természetesen mindenki nagyon kedves és előzékeny volt, ilyenkor a tanárok is másképp viszonyulnak ám hozzád, sokkal elnézőbbek és jobban megesik a szívük egy pocis hallgatón, mint a többieken! :) Szóval emiatt teljesen felesleges aggódnod. Ha rendesen felkészülsz, nem lesz félnivalód. A szabi nagyon jó ötlet, de szerintem akár betegállományba is elmehetsz, ha egy kis pihire vágysz! Sok erőt és nagyon boldog babavárást kívánok neked! ;o)
2009. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Én 3-ad évesen szültem az első lurkót és simán végig csináltam az egyetemet, persze azért nem volt egy kéjutazás. 3 hónapos és 9 hónapos voltam a vizsga időszakokban. A második gyermekemmel most vagyok várandós. 3 hetes, majd 5 hónapos voltam az államvizsgák alatt. (Két részletben csináltam a 4 államvizsgát.)A stressz állítólag csúnya dolgokat tud csinálni de én szerncsére nem tapasztaltam semmi ilyet. És persze igyekezni kell megtalálni azt a gondolatot, ami oldja a stresszt. Nekem pl. az volt, hogy én mindent megteszek a vizsga sikeréért, a többi nem rajtam múlik, és már nem is kell aggódni.

2009. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, tudom, hogy nem szabad stresszelni, de ez nem mindig egyszerü.Van vlami bevált móodszer a stressz ellen, pl. valami tea stb...
2009. febr. 2. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Csak nyugi, ne stresszelj, akármennyire is nehéz. Nekem elment a babám decemberben 9 hetesen, én is dolgozok és egyetemre járok, de a vizsgaidőszakban épp a napokban volt, hogy azt mondtam magamban, hogy jobb, hogy elment decemberben, mert amit átéltem a napokban, attól biztos elment volna. Kitartást kívánok neked és sok sikert!
2009. febr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én most vagyok 20 hetes terhes. Igaz én nem államvizsgázni fogok, hanem mérlegképes könyvelőnek tanulok és májusban fogok számvitelből vizsgázni. Szerintem ez nehezebb, mint egy szigorlat. Aztán június elején lesz belőle szóbeli, már pénzügyből szóbeliztünk és szerintem egy államvizsga sokkal könnyebb, így utólag. Úgyhogy nekem alig lesz 2-3 hetem vissza a szóbelikor. Ne aggódj, menni fog!!

2009. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 29 hetes kiamama vagyok, most csináltam végig egy vizsgaidőszakot. Eddig minden vizsgám előtt "idegbeteg" voltam, de most angyali nyugalom tört rám. Nem érdekelt, ha esetleg nem sikerül a vizsga, mert csak a babára tudtam gondolni. (Persze sikerültek:)Az államvizsgára már babával megyek. Akár táppénzre is elmehetsz a következő vizsgaidőszak alatt, így nem idegeskedsz, hogy mi történik a munkahelyeden, amíg nem vagy ott. A stressz nem jó a babának, tehát első a nyugalom. (A tanárok odavannak a pocakos hallgatókért, velem nagyon rendesek voltak)
2009. febr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Áprilisban záróvizsgázom jogon. Igaz, már 3 vizsga megvan a 4-ből, de ez a legszivatósabb.

Megpróbálok időben felkészülni, hogy az utolsó 2 héten ne legyek olyan, mint szoktam: idegroncs. És akkor, mint ahogy az egyik előző válaszoló is írta, megtettem, amit lehetett, innen már nem rajtam múlik.

Nagyon jó stressz ellen a magnézium, de azt lehet, hogy már szeded is...

Sok sikert!

2009. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ez lemaradt: 8 hetes kismama
2009. febr. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne izugulj, akkor sem dől össze a világ, ha esetleg nem sikerülne valamelyik vizsgád. Én annak idején addig gondolkodtam, hogy babánk legyen-e, vagy elkezdjek egy főiskolát, hogy mindkettő sikerült, öt hónapos terhesen kezdtem a sulit. Halasztani akartam, de a férjem rábeszélt, ha nem sikerült, úgyis "halasztok", ezért belevágtam. Szülés után két héttel már szigorlaton voltam, és tényleg, minden vizsgáztató rendes volt velem (nem jogosulatlan előnyt kaptam). Hála istennek a babám is egy angyal volt, én előre mindig leosztottam magamnak, hogy mit kell tanulnom, és végig tudtam csinálni. Sok sikert neked is. Ne stresszelj, a babád még erősebbé és sikeresebbé tesz!
2009. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!