Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az első terhességénél...

Akinek az első terhességénél terhességi diabétesz alakult ki, hogy volt a 2. terhességénél?

Figyelt kérdés
Azt mondta a védőnő, hogy nem törvényszerű, hogy a 2.-nál is kialakuljon. Viszont én meg azt olvastam, hogy ha az elsőnél van, akkor nagy a valószínűsége, hogy a 2.-nál is lesz. Meg hogy előbb utóbb véglegesen kialakul a kettes típusú diabétesz.
2011. jan. 20. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajna én is ezekkel az infokkal rendelkezem. Az elsőnél nekem is kialakult a terhességi diabétesz, és már tervezzük a kistesót. Előtte még visszamegyek az endokrinológushoz tanácsokért, hogy hogyan lehetne kivédeni az inzulinozást.
2011. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem évek óta inzulin problémám Merckformint szedke rá. Az elsővel gesztációs diabos lettem és az endokrinológusom mondta is, hogy szinte 100% hogy a másodikkal is az leszek. Nem lettem, teljesen jó volt végig a cukrom. Mértem és nem volt vele gond! Én sem értettem ,de így volt :D
2011. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ó. :)

nekem amúgy nem kellett inzulin, csak diétáztam.

2011. jan. 20. 13:19
 4/7 TKI Ibolya ***** válasza:

Nekem az első babánál kialakult a terhességi diabétesz.Utolsó 3 hónapot keményen végig diétáztam.A másodiknál semmi baj nem volt és most vagyok a harmadikkal babás és semmi gond nincs.Biztonság kedvéért az ötödik hónap óta havonta járok vérvételre.teljesen jók az eredményeim.


31 hkm

2011. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

elsőnél 7,8 lett a terhelés, 180 g-os diétát kellett csinálnom.

most a másodiknál csak 4,9 lett, ami teljesen jó, de azért diétáznom kell(ene), de csak cukormenteset.

a diétát nem nagyon tartom, mert eddig jó lett az étkezés utáni cukrom.

2011. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia én is így voltam 9,8 volt a terheléses az elsőnél, de diétával rendben volt.

Most vagyok a másodikkal 8 hetes, doki mondta, hogy diétázzak már most és 12. héten küld terhelésre, nagyon szeretném ha másodjára nem kellene végigcsinálni azt a procedúrát a pici mellett.

De látom vannak+ példák is.

Kíváncsi vagyok én is a válaszokra majd emeld ki a kérdést.

2011. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elsőnél volt nekem is, másodiknál nem !

Érdekes ez a súlygyarapodástól is függ azt mondják, de én a másodikat már eleve nehezebben kezdtem, és többet is szedtem föl, szóval ez sem mérvadó.

2011. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!