Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valami szabály arra, hogy...

Van valami szabály arra, hogy meddig kell bejelenteni a munkáltatónak a terhesség tényét?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs, ez rajtad múlik. Nem tudom milyen a munkáltatód, de azt érdemes megvárni, hogy legyen kiskönyved, mert akkor már védett vagy, tehát nem rughatnak ki.
2009. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szabály nincs. Az első 3 hónapban ne, mert bármi történhet a terhességgel, utána már tanácsos, hiszen úgyis meg fog látszódni hamarosan.
2009. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Én 5hetesen szóltam bent az egyik kolléganőmnek, hogy újra babázok, egy beszélgetésből meghallotta a közvetlen felettesem, 8hetesen egy ember nem tudta, hogy gyermekem lesz, és minden problémamentesen megy... persze kíváncsiak meddig bírom még, és állok fel, megyek el betegszabira a nagy poci miatt(terv a szülésig:))...

De mindenki örül a picinek:)

Amúgy szabályról nem tudok...

2009. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sem titkolhattam volna (már sokat faggattak odabent, mert tudták, hogy babát szeretnénk). 6 hetesen kórházba kerültem vérezgetés miatt, majd nem is engedtek vissza melózni. Szóval ha nem akartam volna, akkor is kiderül.

Te érzed, hogy mikor szólsz. Milyen a munkahelyed? Mert bár ha megállapítják, hogy baba van, akkor már védett vagy és nincs joguk kirúgni, viszont ha olyan a munkád, ami megterhelő egy kismamának, akkor jobb időben szólni, hogy esetleg valami jobbat biztosítsanak neked!

23 hetes kismami

2009. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!