Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt olvastam hogy a 18. hétig...

Azt olvastam hogy a 18. hétig meg lehet szakítani a terhességet ha orvosi diagnosztikai probléma történt. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Kb. 11 hetes lehettem, amikor az orvos ultrahangos vizsgálatra küldött, és nem látott semmit sem... nem is gyanakodtam egészen ideáig, mert menstruációm is volt, bár csekélyebb. most a 15. hétben vagyok, minden korábbi leletem megvan, ma megállapították a terhességet nálam. ilyenkor még lehetséges abortusz?
2011. jan. 20. 18:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha beteg a baba, csak akkor.
2011. jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hogyha nem akkor nem lehetséges?
2011. jan. 20. 18:11
 3/18 anonim ***** válasza:

Nagyon veszélyes, azt hiszem!

De az orvosod biztosra megmondaná és nem örülne a megszakítási ötletnek!

2011. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nem, csak akkor veszik el ha komoly ok van rá. Ha te nem akarod akkor nem veszik el.
2011. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam,ebben valóban irják,hogy ha nem felróható ok miatt nem történik meg,akkor 18 hétig legetséges.

Ugyanakkor másik cikkben olvastam,h nagyon veszélyes.

2011. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A terhesség a fenti esetekben a 18. hetéig szakítható meg, ha az állapotos nő


•korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;

•terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége a 12 hetet

2011. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

A magzati élet védelméről szóló 1992. évi LXXIX. Törvény határozza meg a terhességmegszakítás feltételeit.

5.§ A terhesség csak veszélyeztetettség esetén az e törvényben meghatározott feltételekkel szakítható meg.

6.§

A terhesség a 12. hetéig szakítható meg, ha

azt az állapotos nő egészségét súlyosan veszélyeztető ok indokolja;

a magzat orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban vagy egyéb károsodásban szenved;

a terhesség bűncselekmény következménye, valamint

az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén.

A terhesség az (1) bekezdésben foglalt feltételek esetén a 18. hetéig szakítható meg, ha az állapotos nő

korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;

terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége az (1) bekezdésben foglalt időtartamot.

A terhesség a 20. hetéig - a diagnosztikus eljárás elhúzódása esetén 24. hetéig - szakítható meg, ha a magzat genetikai, teratológiai ártalmának valószínűsége az 50%-ot eléri.

A terhesség az időtartamától függetlenül szakítható meg

az állapotos nő életét veszélyeztető egészségi ok miatt, illetve

a magzatnál a szülés utáni élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség fennállása esetén.


DE!!!


A baba most már hallja a külvilágból érkező hangokat, Te pedig most már érezheted az apró mozgásait, amik most még csak annyira érezhetőek, mintha apró lepkeszárnyak csikiznének belülről.


A pici a 15. héten 13,5 cm és 100 g. Kezd nőni a haja. Mostantól hallja az őt körülvevő hangokat, az anyja szívverését, gyomrának korgását, sőt a kívülről beszűrődő zajokat is.


Mar teljesen olyan, mint egy pici ember, mar nagyon sok mindent tud es erzekel. Ha meg most kered ,akkor is mar 16-17 hetes leszel, mikor elveszik - meg emberibb lesz, meg tobb mindenre lesz kepes. Lassan erzed majd mozogni is.

Ha meg is tudod tenni, mar eleg veszelyes, mivel mar nem csak egy kis csomo. De dontsd el...

2011. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jó ha tudod hogy 12.hetesig sima kaparás, utána már meg kell szülnöd a magzatot.
2011. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%

Ne vetesd el a picit! 15 hetes édes Istenem, kicsit gondolj már bele...vannak kis kezei, lábai, ujjacskái, játszik a köldökzsinórral, iszik a magzatvízből, kifejlődött minden szerve..Én ezt nem is tudom felfogni...

Az én picikém 17+5 hetes, holnap megyek genetikai uh-ra, eddig minden leletem rendben volt, de rettegek attól a gondolattól, hogy közölhetik, hogy itt a vége...már érzem a kis drága mocorgását, bökdös, rúgdal, játszadozik...

Inkább kérj kártérítést az orvostól(csúnya pert tudsz a nyakába akasztani), de tartsd meg azt a kicsit, annyira akar téged...

2011. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

Ha genetikai probléma merül fel, pl Down-kór, nyílt gerinc, akkor a 21. hétig megszakítják a terhességet. Megszülni a 12. hét után kell. Ez tuti biztos, mert nekünk is rossz lett egy genetikai eredményünk, és akkor a genetikán ezt mondták, de akkor mi már 24 hetesek voltunk, fel sem merülhetett, hogy megszakítják.

Az, hogy kb 11 hetes voltál az első vizsgálatkor, és a doki nem látott semmit, nem feltétlenül jelent orvosi diagnosztikai problémát.

Ha azt veszem, hogy 6 hetes korától van szívhang, hát nem is tudom... Sosem jutna eszembe, hogy egy ekkora babát elpusztítsak, 10 éve abortuszom volt, akkor 8 hetes volt a babám, de a mai napig bánt, hogy akkor úgy döntöttem, ahogy.

2011. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!