Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam AFP-n? /meg a...

Tegnap voltam AFP-n? /meg a terhesgondozáson. /

Figyelt kérdés
UH szerint tegnap voltam 16 hetes.De a fogantatástól számitva csak 15 hét és a doki is vizsgálat alapján azt mondta nincs a méhem akkora,mint a 16 hetesnek.Bár szerintem mindenkinek más.Ha az AFP nem lessz jó,mert tényleg nem voltam még 16 hetes akkor mégegszer lesz?Az már nem lesz késő?
2009. febr. 4. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csinálják meg még egyszer. Mondjuk nem értem, ha az orvos is azt mondta, akkor miért adott korábbra beutalót?

De amúgy meg én pl. ha nem lenne kötelező az afp, meg se csináltatnám, mert annyira elavult módszer, és még ha pont a legjobb időben is csináltatod, akkor is annyira pontatlan eredményt adhat (nagyon sok esetben így is van), hogy csak felesleges stressznek teszik ki a kismamákat. Nem egy ismerősöm van, akiknek rossz lett az eredményük, és utána mehettek genetikai tanácsadásokra, addig meg végigparázták az időt, ami sokkal rosszabbat tesz. Aztán meg teljesen egészséges babájuk van. Ráadásul lehet fordítva is, amikor afp szerint minden rendben van, aztán kiderül, hogy mégsem! úgyhogy ezen ne aggódj!

2009. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az AFP nem lesz jó, akkor a többi vizsgálati eredmény (18 heti ultrahang) függvényében esetleg elküldenek más vizsgálatokra. Az AFP vizsgálatot nem fogják megismételni.
2009. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Adri baba ***** válasza:
Nekem jókor lett levéve az afpm,mégis rossz lett az eredményem,most várom a 10ét és megyek genetikai Uh-ra
2009. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

A védőnőm azt mondta, hogy az UH eredmény alapján küldenek vérvételre, nem a számított (utolsó mens.) hetek alapján. Én úgy tudom, hogy ismétlik, ha hamar lett levéve. Picit később lehet vért venni, de hamarabb felesleges. Én tegnap voltam.

2009. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!