Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S Van itt olyan kismama...

S. O. S Van itt olyan kismama akinek alacsony afp-je, magzatviztöbblete és eshodenz belek lelete lett a genetikán?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem ezek közül az echodens belek voltak hétről-hétre visszatérő problémák. A 20. héten vették észre, most a 31.-en már nem volt nyoma. Nekem is genetikán vették észre, de én egy pozitív vírus teszt miatt jártam oda.
2011. jan. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ez miatt javasoltak neked magzatvizvételt? nagyon félek hogy valami baj van!
2011. jan. 25. 16:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak alacsonyabb afp-m volt. Meg egyik uh-n látott egy doki több magzatvizet, a sajátom meg mindig átlagosnak írta. Ez mondjuk eléggé egyéni, hogy ki mit lát "többnek".

nem küldtek se genetikára, se magzatvízvételre. A 12.héten csináltunk kombinált tesztet, az nagyon jó lett. Egészséges kislányom született- Drukkolok Neked!

2011. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is jó az összes itthon csinált leletem down kór is negativ csak itt látták ezeket a dolgokat!Ki vagyok még 2hét mire a dokimmal beszélni tudok:(
2011. jan. 25. 17:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem nem javasolták a magzatvíz vételt, mert már 20 hetes volt, mire az eredmények meg lettek volna, betöltötte volna a 22, és a 21. hétig szakítják meg a terhességet, tehát "kicsúsztunk" az időből.

Barátnőmnek viszont alacsony volt az AFP-je. Elmentek 4D-s UH-ra, ahol nem volt jele sem nyitott gerincnek, sem megrövidült orrcsontnak (Down-kór), úgyhogy nem kérte a magzatvíz vételt. Márciusban lesz egy éves a teljesen egészséges kislánya. Ha ez megnyugtat, az AFP egy elavult vizsgálat, több nyugati országban nem is csinálják, mert nem ad pontos eredményt.

Inkább csináltass kombinált tesztet.

Genetikán nagyon sok kismamával beszélgettem, sokuknak volt hasonló problémája, 4 hét folyamatos idegeskedés után többségüknél kiderült, hogy nincs semmi baj.

Nekem genetikán az első alkalommal a doki felsorolta, hogy milyen bajai lesznek a gyereknek, úgy, hogy még meg sem voltak a laboreredmények, és közölte, hogy amúgy is gyógyíthatatlan idegrendszeri károsodása lesz.

Mivel a labor elcseszte a tesztet, 8 hét után, most január 17-én jött meg az eredmény, hogy minden rendben, nincs aktív vírus sem nekem, sem a babának.

Na ennyit a genetikai vizsgálatokról.

Tudom, hogy nagyon nehéz megnyugodni, én sem tudtam, de ne izgulj, tuti nincs semmi baj.

Egyébként mennyire alacsony az AFP? Mekkora az eltérés?

2011. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia nekem 17 évesen amikor a lányom vártam magzatviz többletem volt és alacsony lett az AFP-m(0,52mom)...elmentem először genetikai uh-ra majd magzatviz mintavételre ...3 hetet kellett várnom de kiderült hogy semmi baj nincs a lányommal
2011. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és ne aggodj a sok idiota orvos csak megrémiti a kismamit
2011. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

0.68 az afp-m a kombi tesztem negativ! Hát ezaz alig tudok lenyugodni meg hogy milyen szemtelen volt a genetikus!ááááááááá

Köszönöm hogy irtatok irjatok még:)

2011. jan. 25. 18:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


[link]

2011. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia.Én vagyok akinek 0,58 as lett az afp-..Nem kell félni ezek idioták.Engem beakartak etetni hogy down koros a baba ,ert tul fiatal vagyok....ÁÁÁ nyugi...Nem lesz semmi gondd
2011. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!