Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismami vagyok, és...

Andrea1987 kérdése:

18 hetes kismami vagyok, és még nem mozog a babám, vagy én nem érzem. Mindenféleképpen olyan pillangó szárnycsapásra gondoljak vagy másra? Elsö baba ezért nem tudom, de már nagyon szeretném érezni.

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Akkor legyél kicsit türelmesebb.

Első babánál lehet, hogy a félidő után fogod csak érezni.

Az érzés szerintem leginkább olyan, mint amikor (bocsánat, de tényleg) kicsit mozog a bélgáz a beleidben.

Ahhoz hasonló.


Ne aggódj, nem fogsz kimaradni az élményből, lesz még mikor olyat rúg a bordáid közé, hogy a lélegzeted is elakad. :D

2011. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Remélem már nemsokára érezni fogom:)
2011. jan. 25. 16:29
 3/12 anonim válasza:
Nekem semmiféle" pillangó szárnycsapásra" hasonlitó dolog nem volt ,mint ahogy azt én is vártam.17.héten éreztem először,hogy megmozdult.Inkább ilyen pici érintéseket éreztem a hasamban/ mintha finoman böködne valaki az ujjával:)/!Nagyon vártam már én is,hogy milyen lesz.De hidd el felfogod ismerni.
2011. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a 20.hét után éreztem először. Nyugalom :) Nem mindenki érzi 16-17 hét körül
2011. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is gyenge bélmozgásra hasonlított, csak később jöttem rá, hogy ez már a baba volt :-)
2011. jan. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En sem ereztem semmifele pillangofele mozgast. Es olyan 20. het utan ereztem egyertelmuen. Nyugi, nemsokara erzed mar, ossze nem lehet tevesztenu semmivel.
2011. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól is függ, hogy mikor érzed meg a babát, hogy hol tapad a lepény. Ha mellső fali, akkor elképzelhető, hogy később érzed. Nekem is első baba, 16 hetesen éreztem az első mozgásokat, de most 21 hetesen érzem biztosra őt. Egyre aktívabb, és egyre többet mocorog. Szóval ne aggódj, ha kicsit később is érzed, akkor is már erősebben fogod érezni. Nálam nem volt pillangómozgás, egyszerűen ahogy a táskám a hasamnál volt, éreztem, hogy valaki mocorog. :)

2011. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem sem pillangós volt, hanwem elég egyértelmű, bár tompa. Olyasmi, mint amikor a színházban a mögötted ülő a térdével bökdösi a székedet - na, ez a hasamban.

Eleinte jobban éreztem, ha hanyatt feküdtem és a hasamon volt a kezem.

2011. jan. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha a hasamon van a kezem,akkor néha érzek valamit,de nem vagyok benne bisztos hogy ö az.
2011. jan. 26. 07:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is tegnap töltöttem be a 18 hetet, s hétfőn jelentkezett be először a picúrkám, akkor egymás után két kis bökést éreztem belülről, mint mikor egy ideg megrándul, olyasmi érzés volt... persze én sem tudom biztosan ő volt e, de azóta gyengébben ugyan, de többször éreztem apró kis dobbanást ( tényleg a bélgázhoz is lehet hasonlítani)
2011. jan. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!