Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba, miért nem fullad meg...

A baba, miért nem fullad meg a magzatvízben?

Figyelt kérdés
Na de most komolyan, viccen kívűl. Hogyan is működik ez?
2011. nov. 7. 15:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem fullad meg, mert az első levegővételt akkor veszi, amikor megszületik.Azért is sírnak fel, mert fájdalmas nekik.Úgy tudom, hogy a tüdő, légzőrendszer stb csak a 30. hét környékén indul meg fejlődni, illetve alakul ki.
2011. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 xStefix ***** válasza:
100%

Azért, mert nem lélegzik. A gázcserét a köldökzsinór artériája és vénái végzik.

Bár a baba idővel nyitogatja a száját, ilyenkor csak magzatvizet nyel, amivel a nyelést gyakorolja (és néha csuklik is).

Az első lélegzetvétel a születést követő nyöszörgés, felsírás, ami ténylegesen is fájdalmas egy picit, mert ekkor kerül a tüdőbe először levegő és alakul ki a tüdőre jellemző negatív nyomás.

2011. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Ez érdekes. Azt hiszem, hogy értem. Tehát egy halott test van bennünk kb 30 hétig? Mert légzés nélkül nem élünk, logikusan.
2011. nov. 7. 15:25
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, dehogy halott, hiszen él, már az első pillanattól kezdve!

Csak ők még a köldökzsinóron keresztül "veszik a levegőt".Láttál már mondjuk egy 12 hetes magzatot?Úgy tud lubickolni, hogy csak na!Na, nem is lehet azt mondani, hogy "halottak"

2011. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Ühüm. Most már teljesen értem :D Annyi magzat képet láttam már, lehet köztük volt 12 hetes is, így most nem emlékszem. Köszönöm a segítséget :-)
2011. nov. 7. 15:30
 6/32 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó vagyok én nem nevettem rajtad meg a válaszodon sem mert nem tartottam viccesnek mint írtam nem tudhatod ki hordott már halott magzatot a szíve alatt és ezért kértelek hogy kérj elnézést,az meg hogy lány vagy még jobban elszomorít hogy így beszélsz,a kismamákkal meg a terhességről,én 12 éves koromtól vigyáztam kisbabákra és nagyon rég vágytam arra hogy terhes legyek és szüljek 32 évesen hála Istennek sikerült és boldog vagyok,nekem soha nem jutott eszembe az: ha valaki nem önállóan lélegzik akkor halott.Főleg nem ez a kis csöppség aki itt mozog folyamatosan a pocakomban és akinek énekelek és akivel nap mint nap beszélek én is meg a párom is és minden alkalommal reagál rá.

És nem értem ezt a hangnemet pont azért mert lány vagy nekem is lányom lesz és tudod sok(különböző kórosztájú)lánnyal beszéltem már meg foglalkoztam is mert dajka vagyok imádom a gyerekeket de még senkit nem halottam így nyilatkozni.

Ezért is hittem hogy fiú vagy.

Sajnálom remélem, ha neked lesz majd babád nem kell ilyennel szembesülnöd, de ha majd terhesen először érzed mozogni kisbabád jusson eszedbe mit mondtál róla anno.

2011. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 xStefix ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, Kérdező, de a válaszodból eléggé úgy tűnik, hogy még nagyon fiatal és eléggé tudatlan.

Ne vedd rosszallóan, de mielőtt majd magad is a testiséget kezded gyakorolni, alaposabban nézz utána a biológiai működéseknek, mert elég meredek volt, amit a halott magzatról írtál; pláne, miután pl. én írtam, hogy egy artéria és két véna viszi ide-oda a tápanyagokat és az oxigént az anya és a magzat között... szóval minden, csak nem halott! És ez nem szexuális téma, ami ma még sajnos tabu egyes családokban, hanem szimpla életműködés. Úgy tippelem, áltsuli 6-7. osztálya.

2011. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
56%
Ha a válaszokat töröltetni tudod, akkor a biológia könyvet is megtanulhattad volna kezelni!
2011. nov. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Milyen válaszokat töröltem??? Mi van veled?

Biológia könyv.. XD Vicces emberek vannak itt, annyira szánalmasnak tartom, hogy ennyire fel vannak háborodva az emberek ezen a szón, hogy HALOTT, fuuuu kicsi szíveket megbántottam... röhejes! :-D XD

Iskolában ilyeneket nem tanítanak HÁLA ISTENNEK!

Nincs tüdeje, nincs min lélegezni, az NEM CSAK AZ ÉN SZÁMOMRA, DE LOGIKUSAN IS AZT JELENTI HOGY HALOOOOTT!!!!


Az információkat sem magatoktól tudjátok, hanem tanulással... Azért van ez az oldal, hogy kérdezzünk, nem azért, hogy a másikat fikázzuk, nem de?

2011. nov. 13. 22:58
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyjál fel az ez irányú érdeklődéseddel,mert még teljesen éretlen vagy ehhez a témához (ami teljesen rendben is van,csak ne akarj úgy csinálni mint aki...)

"Nincs tüdeje, nincs min lélegezni,"

Van tüdeje és van min lélegezni (köldökzsinór):)

2011. nov. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!