Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a jobb a babának? Apa...

Mi a jobb a babának? Apa nélkül felnőni?

Figyelt kérdés

22 hetes kismama vagyok Én 25 éves a párom 30.Az elmúlt 3 napban csak veszekedtünk,féltékenykedem,Ő meg csak játszana a számítógépen.Régen sokkal többet veszekedtünk, de jobb lett a helyzet mostanában vagyis egy darabig tegnap bukott ki belőle,hogy elege van kezd betelni nála a pohár.Nem tűri,hogy beszabályozzam,pedig annyit kértem tőle,hogy napi 30 percet foglalkozzon velem,amikor nem csinálunk mást. Túl sokat kértem?A babát nagyon várja, kérdezgeti,hogy mi van a babával simogatja a pocim.Velem viszont csak annyit törődik,hogy megkérdezi mi volt ma ezt vacsi közbe, megfürdik és leül gépezni ennyi a közös programunk.

Másik problémám,hogy csak együtt élünk 2009 jan.-tól de mindig csak halogatja az eljegyzést,múlthéten már mondta,hogy el akar jegyezni, de azóta meg se említette.

Úgy gondolom,hogy megint az lesz a kifogása,ha felhozom,hogy elbizonytalanodott a sok veszekedés miatt.

Elhagyjam vagy tűrjem ezt a helyzetet?Lesz jobb?

Köszi a válaszokat.


2009. febr. 5. 14:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt? Tervezett baba lesz?
2009. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Egy éve múlt januárba hogy együtt vagyunk.

Nem mostanra terveztük,de nem is védekeztünk és beszéltünk róla mielőtt terhes lettem.És Ő is szeretett volna már kisbabát.

2009. febr. 5. 14:54
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 26 a párom 31 éves,jövőhéten szülök:) Át tudom érezni a helyzeted.Az én párom is sokat gépezik, ha itthon van szinte egésznap, viszont esténként mindig foglalkozik velem, az orvosokhoz az egész terhesség alatt elkisért, bejött velem mindenhova.

A párod szerintem menekül, és nem előled hanem a fellelőség elöl.Sajnos, nekünk nőknek kell úgy irányítanunk a pasikat, hogy nekünk jó legyen.Nem tudom, mit is kellene tenned, ugyanis ha nem tudtok együttélni, egyáltalán nem tudtok kompromisszumot kötni semmiben, akkor lehet, hogy neked is de főleg a babának jobb, hogy nem feszültség teli, veszekedős "családba" születik. Mi 4 éve élünk együtt, albérletről albérletre, most a szüleimnél lakunk, és itt is maradunk még egy darabig. A házasságot még egyszer se hozta szóba, és az eljegyzést se említette meg.Szerintem most ezt ne sürgesd nála.Ha szereted, és úgy érzed, hogy tudnál vele egy családként működni, akkor küzdj érte.PPróbálj meg vele beszélgetni, hogy mik a vágyai, mit szeretne, de semmiféleképpen ne legyél követelöző.Ha sikerül belőle veszekedés nélkül kiszedned, hogy miért viselkedik így akkor talán, hamarabb megtudjátok oldani ezt a problémát!

Másfelöl, meg neked sem tesz jót, hogy a babavárásod csak idegeskedésből, veszekedésből áll!!!

2009. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Legelsősorban:ne idegeskedj. Az én férjem is sok stressznek tett ki a babavárás alatt, és a 28.héten toxémiás lettem, majdnem maghaltunk.Szóval ez nem játék!Csak a babára koncentrálj, ha megvan, utána ráérsz gondolkodni a jövőn.A lényeg, hogy mindig a baba érdekeit nézd, és neki a nyugalom, a szeretet a legfontosabb!
2009. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra még kár lenne gondolnod hogy apa nélkül nőljön fel a gyerek.Mi nők amúgy is érzékenyebbek vagyunk mikor gyereket várunk,sokkal több törődésre vágyunk mint korábban.Dolgoznak a hormonok,másabbak leszünk míg a férfiakban nem dúlnak a hormonok.Nem tudom hogy mondod neki hogy ne számítógépezzen,lehet nekiesel ő meg azért is csinálja dacból.Próbálj te is higgadt maradni,tudom hogy nem könnyű,esetleg valami programot szervezni.Menjetek el vacsizni vagy csak nézzetek meg otthon egy filmet.Ha várja a babát nem lehet gond,talán majd ha megszületik nem lesz olyan érdekes a számítógép neki.Most ne idegeskedj a babának se tesz jót,hanem mond el neki hogy most nagyobb szükséged van rá mint valaha.Ha tehetitek menjetek el sétálni,a levegőn lehet jókat beszélgetni.Ne erőltesd az eljegyzést mert az nem jó,ha megint felhozza a témát mond meg neki hogy ne csak igérgessen vagy ha csak igérget akor inkább fel se hozza a témát,de mindenképpen várd meg amíg ő hozza fel.Ne hagyd el hiszen közösen vállaltátok ezt a gyereket,nemrég még nem lehetett baj ha próbálkoztatok.Ha ennek ellenére se változik és nem akar veled közös programot akkor húzd ki a számítógépet a konektorból hogy vagy te vagy a gép,hátha észhez tér mert itt már egy gyerekről is szó van és a közös jövőtökről.Most lennétek igazi család,kár lenne elrontani!Sok sikert!
2009. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod és gratula a babádhoz :)Remélem minden rendben lesz
2009. febr. 5. 15:04
 7/25 anonim ***** válasza:
sztem is nagyon előre szaladsz ost ennyiért nem kell elhagyni, inkább hagyd élni szegényt a pasik nagyon nem szeretik ha okosítod őkt h mit kéne tenni h mondod h legyetek együtt 30 percet stb...ha békén hagynád akkor lehet magától is foglalkozna veled, meg eljegyezne..sztem neked is el kéne itt gondolkodni.S ne stresszelj babának tényleg nem tesz jót.ui.amúgy vita meg mindenhol van-a szeretet fontosabb.:)
2009. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Próbáltam azt tenni,hogy nem nyösztetem,de csak rosszabb lett akkor azt hiszi,hogy minden jó és nem kell ápolni a kapcsolatunkat
2009. febr. 5. 15:14
 9/25 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy vita után napokig nem tud szeretni azt mondja és ezért nem foglalkozik velem(de mindig van oka,hogy miért ne foglalkozzon velem
2009. febr. 5. 15:18
 10/25 anonim ***** válasza:
utolsó vagyk, de sztem az se jó ha mondogatod neki...majd ha meglesz ababa jó lezs, de a szereted akkor ezért elhagynád??Mindenki más, nem vagyuk egyformák, s el kell fogadni amásikat olyannak amilyen gondolom nem véletlenül akaták tőle gyereket...amúgy meg én is 25 voltam mikor babaám lett, férjem meg 30.Hidd el változnak ha apák lesznek lgy türelmes, azt tanácsolom , mert így elriasztod szegényt pasiknak is felelősségteljeses dlog az apaság, s van aki nehezebben barátkozik meg ezzel
2009. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!