Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miskolci (és környéki) Kismamá...

Miskolci (és környéki) Kismamák! Hová jártok terhesgondozásra? Ha nincs fogadott orvosom, hová kell mennem nődokihoz?

Figyelt kérdés

2005-ig a Semmelweis tiniambulanciájára jártam, amikor is közölték velem, hogy keressek nőgyógyászt, mert ide többet nem jöhetek. Lementem az információhoz vagy mihez bejelentkezni, de ott mondták, hogy az én falum nem tartozik a semmelweishez menjek a megyeibe. ---> Elmentem, azóta szépen jól működött minden, míg nem azt mondta nekem az asszisztens, ide nem jöhetek többet, mert nem foglalkoznak terhesekkel. Menjek át a szülészetre. ---> Átmentem. Érdeklődtem. Azt mondták nekik nincs kifejezett terhesgondozásuk, csak ultrahang és terhespatológia na meg a dia vagy die valami, nem akarok hülyeséget írni de ez most lényegtelen is. Elküldtek a védőnőhöz. ---> Elmentem, felvette az adataim, vérnyomást mért, kis könyvet kaptam. De ő sem tudja megmondani kihez menjek, csak magán orvost tud ajánlani. Ez mind szép és jó, de akkor ha nincs fogadott/magán nőgyógyászom, akkor nem is fog nődoki megvizsgálni a terhességem alatt?

Hová, kihez fordulhatnék, aki fel tudna világosítani ez ügyben, mert ahogy haladok előre a terhességemben egyre idegesebb vagyok emiatt.


2011. jan. 27. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Más egy sima nőgyógyászati vizsgálat, és más a terhesgondozás. Mindenkinek a Semmelweis-be kell mennie terhesgondozásra, mert a Megyeiben nincs. Nehogy fizess ezért a magánorvosnak!

Egyébként a védőnődnek ezt tudnia kellene...

De amúgy most hívd fel a Semmelweis-t, mondd meg hogy babát vársz és kérdezd meg, hogy melyik terhesgondozásra kell menned (van 1. és 2.)!

2011. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Másik lehetőség a Máv rendelő. Ott fogadnak, de nem tudom, hogy ott végeznek e terhesgondozást.

Ott Dr. Csoma Béla, Dr. Kiss Lajos és Dr. Kocsis István doktorok rendelnek. Ha valakinek ismerősek ezek a nevek és tudnak véleményt mondani azért is hálás lennék.

2011. jan. 27. 14:02
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezer hála és köszönet! Ez most nagyon megnyugtatott. Fel is fogom hívni.
2011. jan. 27. 14:03
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak, megírod majd? Miskolci vagy?
2011. jan. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhességem elejét Miskolcon töltöttem. Nem volt fogadott dokim, így nem is vizsgált nőgyógyász, csak a terhesség megállapításakor.

Terhesgondozásra a védőnőhöz jártam, ő elvégezte a szükséges méréseket, adta a beutalókat, kielemezte a leleteket, elmondta, mikor mi a teendő.

Ha lett volna panaszom, akkor megvizsgált volna az sztk-s nőgyógyász, de szerencsére sosem volt.

Így mikor az adatokat beírta a kiskönyvembe, átrobogott a szomszédos szobában lévő nőgyógyászhoz, aláíratta vele, és visszaadta nekem. Nem találkoztam soha az orvossal.


2. részét a terhességnek egy kis faluban töltöttem. A megyeibe kellett járnom ultrahangra, később NSTre. Doki már csak a végén vizsgált, de azt is csak azért, mert a fiam farfekvéses volt.

Szintén a védőnő csinálta a terhesgondozást, adta a beutalókat, méréseket megcsinálta, ő adta a végén az igazolást is, hogy részt vettem 12 alkalommal terhesgondozáson.

Kérdeztem olyan 18 hetesen sógornőmet, aki szintén védőnő és 2 gyerek anyja, hogy mikor vizsgál orvos, azt mondta, hogy amíg nincs panaszom, addig nem kell háborgatni, minek nyúlkáljanak ott...

Szülés napján csináltak egy feltáró vizsgálatot, úgy megháborgatott a doki, hogy darabosan kezdtem vérezni...


Itt, ahol most lakunk (kisváros, Miskolctól 25km) szintén a védőnő végzi a terhesgondozást a körzeti háziorvossal együtt, aki nem mindig van ott.


Védőnőnél érdeklődj! Mondja el pontosan, hogy mit mikor és hogyan kell csinálni. Gondolom nem az első kismamája vagy..

2011. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Victory82 ***** válasza:
Szia!Mi Vattán lakunk,én a Semmelweisbe járok Szemán Györgyhöz.Vérvételre Mezőkövesdre kell járnom,a legutóbbi UH-t is ott csinálta nekem a doki,mert ott is rendel.Merre laksz?Üdv.Viki.
2011. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én dr. Kiss Lajosnál szültem, fogadottam volt. Azonban Ő csak néha van a Semmelweisben. Én végig oda jártam terhesgondozásra (vagyis még a vasgyárba, mert még nem voltak akkoriban átköltözve, 34 hetes voltam azt hiszem, mikor átköltöztek). Egyszer mentem hozzá sos-ben a máv rendelőbe. Én meg voltam vele elégedve, de már nagyon idős.......ha lesz kistesó, már nem Őt választom. Volt szerencsém a Lökős Béla doktor úrhoz.........nekem személy szerint nagyon szimpatikus volt. Szerintem is mindenképp a Semmelweisbe tartozol és igazából elég sok nőgyógyásszal találkoztam (bent kellett feküdnöm másfél hetet a 30. héten a terhespatológián) és mind rendesnek tűnt. Egyedül csak Hardonyitól állt égnek a hajam, a nagy szigora és fellengzősége miatt.

Boldog babavárást.

2011. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

14.11-es: Csak az a bajom ezzel a védőnős megoldással, hogy az még mindig nem tisztázott, hogy a kiskönyvbe a pecsétek orvostól kell-e hogy származzanak. Nálad jól megoldották, mert beleírt az orvos, de a kérdező védőnője kivel pecsételtessen bele?

Amúgy a Semmelweis-es terhesgondozáson engem sem vizsgáltak meg soha, a doki csak szívhangot nézett. A vizsgálatot a saját fogadott orvosom végezte, de ezt az elején tisztáztuk is. Akinek nincs fogadott orvosa, azt ők vizsgálják meg.

2011. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Látjátok még itt is mindenki mást mond. Akkor gondoljátok el, én mint 24 éves kismama, első babával, kórházat is utoljára 16 évesen láttam, és löknek ide oda, mert még ők sem tudják mi van.

A védőnőm sem fiatal már, bár fiatalos, 3 vagy 4 unokás nagymama, természetesen nem én vagyok az első kismamája, de még sem tudta megmondani mi legyen. Beszélt a vizsgálatokról amik majd rám várnak, kikérdezett páromat is és engem is a betegségekről a családban. Felírta a kartonomra a leleteimet, megmért, súlyt vérnyomást, és elengedett, azt mondta, majd hív a beutalók kapcsán és egy hónap múlva találkozunk. Kérdeztem én az orvosokról, de csak annyit mondott, ha akarok fogadni szülészt, akkor tud ajánlani, de nem érdemes. Hát ennyit mondott.

2011. jan. 27. 14:22
 10/16 A kérdező kommentje:
Persze megírom ha kapok még valami információt, sőt, még a védőnőm is felhívom.
2011. jan. 27. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!