Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mibol mennyit vett a...

Ki mibol mennyit vett a babonak? Kivancsi vagyok elso babas vagyok es tanacstalan segitetek?

Figyelt kérdés
Pl body-bol ujszulottre,meg melegebb cuccbol meg torolkozo lepedo ilyenek !Koszi!
2009. febr. 5. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én első körön vettem 5 rövidujjú-5 hosszúujjú body-t, 3 lepedőt, 1 kiságybavaló ágyneműszett, 3 db takaró, 5 fürdőlepedőt, 10 textilpelust, 2 kifogót, rugit nem emlékszem (kb. 10 hosszúujjú, 3 ujjatlan), 5 pár kiszokni, 2 tutyi, 2 sapka-sál szett, 3 kissapka, 1 őszi overál, 2 téli overál (attól függ mikor szülsz, én szeptember végén szültem), 3 kocsikabát, 2 nagycsomagos pelus, popsitörlőt többfélét vettem mindig akcióban. (Pelenkát, popsitrölőt, babakozmetikumokat meg amit lehet érdemes akciósan venni).


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni.


4 hós kislány anyukája

2009. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is első baba lesz, vettem két matracvédő lepedőt, meg elvágatok egy nagy lepedőt ketté, így lesz négy, törcsiből kettőt veszek, meg ágyneműhuzatból is.bodyból van egy híjján 10(rugiból kevesebb, de szerintem még lesz(3 helyről is kapok ruhákat úgyhogy ebből ami már van használt is van meg új is)két plédünk van,egy ágyneműgarnitúránk, lesz két cumisüveg, két cumi(legtöbb mindenből 2 hogy legyen váltás, csere. nekem azt tanácsolta nemrég szült barátnőm meg mások is, hogy amikor megszületik még úgyis kell venni ruhát, mert nem lehet rendesen felkészülni(pl neki nagyon bukós a kislánya sokat kell öltöztetni, de ez nem törvényszerű)meg biztos kapni is fogsz(bár erre nem lehet alapozni, meg attól is függ hogy mikor szülsz(én áprilisban úgyhogy nekem nem sok melegebb cucc kell)28 hetes+4 napos kismama
2009. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is első babás vagyok. Egyenlőre még nem vettem semmit. Viszont amit fogok biztosan a közeljövőben, az ruhapelenka, fürdőlepedő, ilyesmi. Majd ha kb tudom, hogy mekkora lesz a baba, akkor pedig veszek néhány hosszú rugit, biztos ami biztos alapon, meg elég sok nyári rucit. Mondjuk én elég sok helyről kapok kisruhákat, így azért legalább nem kell annyit vennem, mint amennyit szerettem volna:)

22 heteske

2009. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Sokat semmiből sem kell, mert hamar kinövi.

Body,tipegő kb5-6db. Pléd és kocsikabát elég 1 is.

De fontos hogy mikor szülsz az is.

2009. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat!kb 15 body ja van meg van meleg hosszu ujjuja is !Meg halozsakja lesz es akkor nem kell az overal (szar mert itt minden mashogy megy) MEg textil pelust se talalok sehol:(
2009. febr. 5. 17:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia

A kislányom ősszel született.

Nagy babát vártunk, ezért zömmel 62-es cuccokkal készültem ( végül rohangálhattunk 50-es, aztán meg 56-os cuccok után, mert 3héttel hamarabb jött és csak 2470 gramm volt).

Hosszú-ujjú bodyból volt neki vagy 8db minden méretből, rugikból szintén méretenként legalább 4-5 és még így is szinte naponta/kétnaponta mosnom kellett.

Volt két pár melegebb és két pár vékonyabb zoknija, egy harisnyája (ezek úgyis seperc alatt megszáradnak a radiátoron).

Bundazsák, vékonyabb/közepes pamutsapka 2-3 db, vastagabb sapka 1.

Vékonyabb és vastagabb hosszú-ujjú póló 2-3, kisnadrág szintén 2. Vastagabb kardigán 2 db.

Nagyméretű kifogó-pelus 2, fürdőlepedő 1, ezt kaptuk, de én nagyméretű törölközőket használok, 4-5 db kellett, mert sok volt a baleset :)

Előkéből van egy tucat, mert mindenkitől ezt kaptunk :)

15 db nyálkendőt és 10 db normál tetrapelust használunk, ez születése óta kitart.

Én egy normál vászonlepedőt vágattam ketté és szegettem be, ágyneműhuzatot is varrattam így kb feleannyiból megvolt mintha vettem volna.

van két vékony polárplédje, egy közepes plüsstakarója és egy vastag plédje.

nagyjából ennyi

2009. febr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha van a közeledbe tesco ott találsz textil pelenkát. 12db 2500 körül van. Vagy most akciós a corába.
2009. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kanadaban nincs Tesco :)
2009. febr. 6. 17:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!En is Kanadai kismama vagyok es ugyanugy nem talalok semmit mint te.Tudnank privin beszelni?Nekem is elso baba.Kihez jarsz dokihoz?En dr.Vilaghy M.-hez.Ha tudsz valaszolj,jo lenne neha egy magyar kismamaval beszelni.Ti hol laktok?Mi Torontoba.

Jo babavarast.

2009. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!