Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák ti beadatjátok...

Kismamák ti beadatjátok magatoknak az influenza elleni oltást? Én 16hetes vagyok és elég tanácstalan, hogy mi lenne a jobb. Biztos nem ártok vele a babának, ha beoltanak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 13:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok ismerősöm beadatta terhesen 2 éve, amikor a nagy dili volt, semmi bajuk.

Én nem adattam be, nekünk sem lett bajunk.


Pff... ezzel nem segítettem :(

2011. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Szia én is 16 hetes vagyok én kérdeztem a körzeti orvosomtól ő azt mondta ha lehet inkább a családtagok oltassák be magukat mert nem lehet tudni kinek milyen mellékhatásokat okozat.Én nem adatom be nem kockáztattok.
2011. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem elég ha a családtag oltat, mert attól ő ugyanúgy lehet hordozó és elkaphatja. Én nem szoktam adatni, de mivel eléggé veszélyes a kismamákra és magzataikra nézve ha elkapják, így nem kockáztatok, idén oltatok. Védőnőm azt mondta akárhány kismamája beadata az elmúlt években, senkinek nem volt tőle panasza. Ugye olyat hallottunk már, hogy elkapta a kismama és baj lett a vége, de olyat még nem hallottam, hogy beadata és attól lett baj. 28hkm
2011. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

Én az első nagy h1n1 járvány idején voltam terhes. Ugye akkor találták ki azt a csodavakcinát, és esküdöztek, hogy nem lehet semmi baja a magzatnak. Nem mondom, hogy ez nem igaz, de én inkább nem adattam be magamnak. Nehogy évek múltán jöjjön elő valami baja a gyereknek, amiről majd akkor nem lehet tudni honnan ered. Esetleg egy nem letesztelt védőoltástól. Mert ugye hosszú távú hatásokat képtelenség volt még akkor vizsgálni.

Szóval én nem oltattam be magam, és most se oltatnék ha terhes lennék. Pedig BKV-val jártam dolgozni az utolsó napig...

2011. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Én 29 hetes vagyok és nem adatom be! Ez egy jó kérdés, hogy ártasz e vele. Nézd én azt tudom erre mondani, hogy nem használják az oltóanyagot már 50 éve ahhoz, hogy biztonsággal merjék állítani sem az anyára sem az anyára sem pedig a gyerekre nem lesz negatív hatása (akár a későbbi években is). Ha ez valamennyit segít én nem javaslom a beadatását pont ebből az indokból.

2011. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Én sem oltatom be magam...:) De megkérdezem a védőnőm erről a jövő héten:) Bár felőlem mondhat bármit, úgyis a dokimnak hiszek:)
2011. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
Én ma vagyok 24 hetes pont, és nem adatom be. 2 éve beadattam, akkor nem vártam babát, és nem lett semmi bajom. De tavaly már nem adattam be, és akkor sem volt bajom. Idén meg maximálisan vigyázok magamra. Mindig felöltözök normálisan, rengeteg gyümölcsöt eszek,és vitaminozok, valamint kerülöm a tömeges helyeket (piac, ovoda, iskola). Ennyit tudok tenni, de oltatni biztos nem oltatok. Mert ezek az oltások bizonyos (1-2 féle) baci ellen jók.De jóval többet kaphatsz el.
2011. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Én nem adattam be tavaly az első babával. Idén sem fogom. 8 éve voltam influenzás, azóta elkerül. Remélem ez továbbra is így lesz.
2011. nov. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
En beadattam ket eve terhesen, beadattam tavaly is es most is fogom, hat terhes lennek, akkor is beadatnam. Sot, 1 ev felett a gyerekeim is kapjak minden evben.
2011. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%

Én kissé hozzáértőbb vagyok, ugyanis erről tanulok, ráadásul az oltóanyagokat készítő emberektől.


A mostani influenza elleni oltások már régen, az egyik válaszolóhoz kapcsolódva, ha nem is 50, de 40 éve a piacon vannak,és mindegyik elölt vírust tartalmaz- ami azt jelenti, hogy az antigenitásért, tehát az immunválaszért felelős része benne van, de nem tud szaporodni, sehogy sem!

És amennnyiben fogékony szervezetbe jut az élő vírus, tehát fertőződik az ember, akkor főleg immunszupresszált (amibe a várandóság állapota is beletartozik) egyedbe kerülve elszaporodva súlyos gondokat okozhat, többek között a magzatba is átjuthat és vetéléshez vezethet.


Szóval szerintem mindenképp oltassátok be magatokat kismamák, mert a vakcina tényleg veszélytelen, de hasznos!


Mellesleg én is kismama vagyok és be fogom magam oltatni.


M, 7hkm

2011. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!