Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A cukorterhelésre kötelező...

A cukorterhelésre kötelező elküldenie a védőnőnek? Vagy csak akkor, ha amúgy van a családban vagy gond volt eddig a laboreredményekkel. Engem ugyanis nem küldtek és lassan 29 hetes leszek, és úgy tudom protokoll suerint 26 hetesen kell küldeni

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos kűld el és kötelező. Akkor is ha a családban nincs gond. Nálunk sincs gond, én mégis cukros lettem. Kérdezz rá, mert fontos a baba egészsége miatt.
2009. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen kötelező a cukorterhelést megcsinálni! Nálunk a családban nem volt gond a cukorral mégis a terhelésem meghaladta a megengedett határt. Védőnőm szerint még belefért a 8.3-as, orvosom 24-órás megfigyelésre befektetett a kórházba, szinte 2 óránként vénából vették a vért de szerencsére jó lett az eredmény!Fontos a terhelés mert későbbi problémákat előzől meg! 31 hetes kismama
2009. febr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nam baj,h. később mész de menni kell. Ez nem "sima" cukorbetegség ami terhesség alatt van hanem kifejezetten terhességi cukorbetegség. Nem függ azzal össze,h. van-e a családban.
2009. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még nem késő! Mindenképpen jó, ha megcsinálják, mert a terhességi cukor nem csak annál jöhet elő, akinél a családban van cukros!
2009. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Háziorvostól beutaló. Laborban időpontot kérj,és hangsúlyozd ki hogy hány hetes vagy. Nálunk a 30.-ik hétig kell megcsináltatni! Saját és babód érdekében kell,de ismerek olyat aki nem csináltatta meg.Ő kockáztatott... 3 nap múlva megküldik az eredményt a háziorvosodnak és azt jelezd a védőnőnek:D
2009. febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam időpontot kérni a vizsgálatokra, és beutalót sem kapok!Megyek és megvizsgálnak.De ahány ház...Pont ezen a héten voltam.Én a Margit kórházba járok...
2009. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!