Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 eves vagyok, es teherbeeste...

19 eves vagyok, es teherbeestem nem tudom mit tegyek. Megtartsam v vetessem el? Az abortusz milyen? Az a baj h megtartanam de meg iskolazom, munkahelyem nincs! Es a szuleim a nevelesben nem tamogatnanak!

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 15:34
1 2
 1/17 emlya ***** válasza:
46%

Én tuti megtartanám.

A sulit meg cináld levelezőn, ha meg lesz a baba a szüleid ugyis imádni fogják és megenyhülnek.

2011. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Én abortusz ellenes vagyok!szerintem igen tartsd meg ha együtt vagy az apukával??
2011. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
és az apuka?Sok minden függ tényleg a körülményektől,én 18 évesen estem teherbe,megtartottam,az abortusz nekem meg se fordult a fejembe.Szüleim azt mondták bárhogy döntök támogatnak,párom bizonytalan volt az érzéseiben,a gyereket illetően,de már nagyon boldogok vagyunk 3an.
2011. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Én 19 évesen elvetettem. Ma is úgy gondolom, hogy jól tettem. Most 10 évvel később az igaz társam oldalán várom a kisbabánkat, biztos egzisztenciával. Mindent megtudunk majd neki adni.

Ha nem érzed magad felkészültnek a gyermeknevelésre, akkor tedd meg a szükséges lépést. De ne várd, hogy bárki is megmondja, hogy mit tegyél. Ezt csak te döntheted el.



38 hetes kismama

2011. jan. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

ha nem támogatnak a szüleid, és a gyerek apukája sem, akkor már meg is van a döntés...

amúgy nem tudom, milyen az abortusz.

2011. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Biztos háttért nélkül ne szülj gyereket.

Munka nélkül még anyagi támogatásra se nagyon számíthatsz.

Nyomorba pedig nem a legjobb gyereket szülni mert a gyámügy azonnal elveszi tőled és te ott állsz majd gyerek, család és otthon nélkül egyedül.

2011. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
én is abortusz ellenes vagyok,de a Te helyzeted bizony azt mondja nekem,hogy tanácsoljam az abortuszt. Ha megtartod, akkor csak a saját életed, és valószínű,hogy a babád életét is tönkre vágod! Gondolj csak bele... a sulit még csak csak be tudod fejezni, de ha a szüleid nem támogatnak,akkor hogy fogod felnevelni? Egy gyermek nem rongy baba! Alaposan gondold át, és beszéljétek meg a baba apukájával!!!
2011. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
szia én is 19 éves vagyok tavaj fejeztem be az iskolát de sajnos elhelyezkedni nem nagyon tudtam 3 hónapot dolgoztam elötte diákmunkával együtt megvan a 200 napom sőt még jóval fölötte vagyok azt mondák mindenhol hogy fogok majd kapni támogatást a párommal több mint 2 éve vagyunk együtt és már 1 éve együtt lakunk neki van állása és szerettünk volna gyereket ha úgy érzed és a párod megerősít benne akkor minden képpen tartsd meg a babát az első válaszolónak igaza van anyukádék meg fognak enyhülni mihelyt meglátják a kicsit. és mihelyt a babát be tudod adni bölcsibe utána oviba keress valami állást mert nem lessz könnyü dolgod. Üdv egy 19plusz 4 hkm
2011. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
meg van idod a csaladalapitasra...szerintem inkabb az abortusz. fiatal vagy es ha a csaladod sem segit akkor nagyon nehez lenne egy picurkaval...a mutet utan kerj fogamzasgatlot hogy ne kerulj megint az asztalra
2011. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Minden nap van egy ilyen kérdés, 17-22 év közöttiek általában az írók.


Mindegyikre ugyanazt lehet válaszolni: ha van aki támogat anyagilag és lelkileg és te is szeretnéd akkor tartsd meg, de a szülőkkel többször kell ám erre kirétni mert lehet hogy első (vagy második) felhábotodáukban rávágják hogy na ebből abortsz lesz lányom, de adni kell nekik időt. Persze nem lehet sokat, mert minél előbb kell döteni, de muszáj hideg fejjel is beszlgetni velük.

2011. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!