Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 éves vagyok és félek...

21 éves vagyok és félek terhes vagyok. Folyamatos védekezés mellett mégis hogyan? Mai teszt eredménye pozitív. Én nem akartam még teherbe esni! Abortusz? Mi, hogyan? Félek! :- (

Figyelt kérdés

Most van május első harmada, április 20. körül kellett volna megjönnie... Általában késni szokott, sose pontos.. Elkezd fájni a cicim (3-5 nap), ennek elmúlása után még +2-5 nap és meg szokott jönni... Szóval átlag 7-10 napokat szokott késni... Most viszont még mindig kicsit fáj a mellem, és már baromi ideges voltam, így csináltam egy tesztet és pozitív lett!!!! Vettem egy másikat is, azt majd holnap megcsinálom újra...


Félek nagyon! Reggel már az összes könnyem szerintem kisírtam, egyedül a párom tudja....


Semmiképp nem akartam ilyen fiatalon még babát!!! Még nem fejeztem be az egyetemet, nincs meg a megfelelő anyagi hátterünk a párommal...


Óvszerrel és kenőcsökkel, kúpokkal is szoktunk védekezni, ezért nem is értem!!!


Kérlek adjatok tanácsot, mitévő legyek???


Mennyi most az abortusz?

Hol végzik Budapesten?

Nagyon fáj??

Altatásban végzik?

Nincs tabletta, ami segíti a méhfal leválását? Vagy injekció??


Párom próbál humorosan vigasztalni, de ő is nagyon ideges... :(


2011. máj. 9. 17:25
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nyugodj meg, nincsen semmi baj! Üljetek le és beszéljétek meg a pároddal hogy megtartjátok e a kisbabát. Mert azért hidd el hogy mindig van megoldás, anyagilag is. Ráadásul amíg pici nem kerül olyan sok pénzbe, lehet venni ruhácskát használtan, stb. A sulit pedig be lehet fejezni gyerek mellett is! A családod is biztosan segítene!

Ha mégis az abortusz mellett döntesz, akkor először is a nőgyógyász után, el kell menni a családsegítőbe akik engedélyezik az abortuszt, befizetni a csekket (kb. 26 ezer forintot)utána kapsz időpontot a műtétre.

Maga a műtét nem fáj, csak előtte mivel nem szültél még tágítót helyeznek fel ami fájdalmas, a lelki fájdalomról pedig ne is beszéljünk. De ez a TE döntésed!

22 éves 10 hónapos kisfiú anyukája

2011. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező!


Ha tényleg terhes vagy, akkor két lehetőséged van, de csak abban az esetben, ha a 12 hét még nem telt el..


Az egyik az abortusz, amelyet én személy szerint nem igen ajánlok. Veszélyeket is hordoz magában a későbbiekre vonatkozóan is. Beszéljétek meg, hogy biztosan nem tudjátok-e megtartani és felnevelni.


Ha úgy döntetek, hogy nem tartjátok meg, még mindig van lehetőség örökbeadásra is. Elsőként ne félj, próbálj higgadtan mérlegelni. Tudom nem könnyű!


Fel a fejjel! :)

2011. máj. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Én rendületlenül harcolok azért, hogy minél több kisbaba életét meglehessen menteni! :) Nos... Először is leszögezném, hogy ez valóban a Te döntésed, DE! Azért annyira nem vagy már fiatal, úgy értve, hogy nem 14-15 éves vagy, már kész, felnőtt nő vagy. Igen ezek a baba ellen szóló érvek, hogy még nem fejezted be az egyetemet és, hogy nincs megfelelő anyagi háttered. De gondolj bele! Ő a Te pici babád és én biztos vagyok benne, hogy ha megtartanád mire először éreznéd, hogy mozog vagy amikor először megmutatják neked az ultrahangon, hogy ver a szíve már nem gondolkoznál azon, hogy mi a helyes döntés! Igen, áldozatokkal jár, de Ő miért fizessen olyanért meg amit nem Ő szeretett volna? Tudom, Ti sem szerettétek volna, de erről Ő nem tehet! Próbálj meg beszélni a szüleiddel, pároddal, hogy miben tudnának Neked segíteni! Én 19 éves főiskolai hallgató vagyok és terhes lettem. Életem legnehezebb döntése volt, de megtartottam a babát! Hála a jó Istennek mert most, hogy már mocorog és már érzem, hogy itt van velem egyáltalán nem bánom, hogy megtartottam! A párom dolgozik, a családja és a családom támogat minket valamennyire, de igyekszünk a saját lábunkon megállni! Gondold át ezt jól! Ez a világ legszebb dolga! És semmi sem történik véletlenül, hidd el! Kívánom, hogy jó döntést hozz! Kitartást Neked és sok erőt!!

24+6 hetes kismama

2011. máj. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
59%
Szia! 21 éves vagyok, a kisfiam 2 hetes.Másodikos vagyok a fősulin nagyon megijedtünk a párommal,mihez kezdjünk főiskolásan,alkalmi munkával.Nem egyszerű helyzet az biztos,de sosem tudtam volna bántani azt a kicsi lényt.És most,ha ránézek a gyönyörű kisfiamra összeteszem a két kezem,hogy így döntöttem, a fősulit folytatom mellette.21 évesen nem vagy már kislány,az egyetemet egyéni tanrenddel is folytathatod,vagy halasztasz.Sztem jól gondoljátok meg,hogy tényleg el akarjátok-e dobni magatoktól a leendő gyereketeket.Nagyon nagy ajándék egy gyermek,még ha nem is egyszerű feladat,nekem sem egyszerű főleg így az elején,de nagyon sokat segítenek a szülők és a párom.nekünk sincs túl sok pénzünk,de az biztos,hogy nem szenved hiányt.Babadolgokat használtan is vehetsz vagy ha van ismerősöd rokonod akiknek van kicsi gyermekük azok is tudnak segíteni.Vagy ha nagyon nem akarod keresel egy szerető családot akiknek nem lehet gyermekük és örökbe adod.Hidd el az abortusz nem jó megoldás,könnyebb út de nem a helyes.Kitartást,és szorítok,hogy jó döntést hozz.
2011. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
48%
Ha abortuszon gondolkodsz akkor vedd számításba ezt is: 20 évesen volt 1 abortuszom és velem jól elbántak. Rosszul rakták fel a Laminariát(méhszájtágító) és levételkor átszakították a méhfalamat. Így a 10 percesből 50 perces műtét lett. Átfúrták a köldökömet, hogy felfújják levegővel mert csak így fértek hozzá, hogy összevarrják. A köldököm körül 4 kampóval tartották a hasam de mivel kapkodtak az egyik kiszakadt a bőrömből. Aztán mivel túl gyorsan túl sokat fújtak belém összeesett a tüdőm, így lélegeztetni kellett... Mikor felébredtem össze-vissza voltam kötözve,jódozva, fájt mindenem és 3 órán keresztül nem jött oda senki, hogy elmondja mi volt. 1 hétig voltam kórházban, 3 napig fel sem bírtam kelni... Katéter, infúzió, láz stb... A fogadott dokim szerint ez előfordul... Most 25 éves vagyok, 27hetes kismama de még mindig nem tudtam feldolgozni azt az "élményt". Valószínűleg már nem is fogom... Nem javaslom!
2011. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:

Aki 20:04-kor írt nagyon jól leírta.Tényleg gondold át!Egyetértek vele!

ha rosszul döntesz, egy életen át kísérni fog!

Egy 3 éves és egy 8 hós baba anyukája.

2011. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
36%

Írd fel papírra a pro és kontra érveket, nézd át, valóban akkora probléma lenne e, vagy csak váratlan ért. Ő ott él benned már most is, és én csak és kizárólag olyan esetben okéznám le a dolgot, ha több ember élete menne tőle tönkre. Szerintem ha jó páros vagytok, megoldjátok. Nekem nagyon régen volt egy abortuszom, rettenetesen megviselt, a mai napig sajnálom.

(három éves kisfiú anyukája, + 13h km)

2011. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 Andrea1987 ***** válasza:
58%
Nem akarlak lebeszélni semmiröl de rábeszélni se,de gondolkodjatok el a pároddal hogy nem -e lenne jobb megtartani.Az anyagi dolgokat esetleg megtudnátok beszélni a szüleitekkel.lehet ha elveteted a babát,soha nem lesz nyugodt a lelkiismereted,és egy pár év múlva majd azon kapod magad hogy számolgatod,hogy most ennyi idös lenne,ennyi hónapos lenne a kisfiad,vagy a kislányod.Ezt nagyon meg kell gondolni.És ha le is pontozol, vagy pontoznak,szerintem igenis gyilkosság egy gyermek megölése.Bocsi ha durva voltam.Üdv:32 hetes km
2011. máj. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Én ugyan 28 évesen estem teherbe,(bár régen nekem is volt abortuszom,borzalmas!) de nekünk sincs saját lakásunk a párommal és én is fősulira jártam,1 évet tudtam elvégezni,amikor terhes lettem. Ikrekkel! Már megszülettek,egy cseppet sem bánom,sőt! Nagyon nagy öröm és szeretet az egész. Nehéz lesz folytatni a sulit,de muszáj,arra gondolok én is mindig,hogy sok száz vagy ezer nő így csinálta és képesek vtak rá! De tényleg a te döntésed,jó lenne írnál,hogy mi történt veled! Ma is megcsináltad a tesztet?

11 hetes ikrek anyukája

2011. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Megcsináltam, és pozitív.... Ma is kisírtam magam.


A döntésemmel kapcsolatban még nagyon bizonytalan vagyok...


3 helyen dolgozom + egyetem (egyik munkahely a hónapban szűnik meg, és még így sincs meg a havi 100.000 Ft keresetem)...


Egyetemen már így is egy évvel később végzek, nem engedhetem meg magamnak, hogy még egy évet kihagyjak.


Szüleim nem tudnak segíteni, apám elhagyott a tesómmal amikor még csak totyogós voltam, apai segítségre nem lehet számítani, nem olyan a kapcsolatunk.. Anyum rokkant nyugdíjas, nincs senkink más... Nővéremnek tavaly lett babája, és vele sem olyan a kapcsolatom, hogy tudna lelkileg (anyagilag meg pláne) támogatni...


Párom jelenleg nem tud dolgozni, mert balesete volt és 95% ki fogják rúgni... :(


Azt meg pláne nem akarom, hogy az ő szülei megtudják, ugyan nagyon szeretnek és én is őket, de nem tudnám elviselni, ha rajtunk kettőnkön kívül más is megtudná...


A lakás kicsi, van lakótársunk, akinek egy félszoba ki van adva...

2011. máj. 10. 10:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!