Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most én tényleg annyira gáz...

Most én tényleg annyira gáz lennék, mert nem akarom tudni már terhesen a babám nemét? Az egész család de még a barátnőim is mintha kicsit bolond lennék úgy néznek rám.

Figyelt kérdés

Anyósom (jó mondjuk amúgy is ilyen teátrális típus) kifejtette hogy biztos direkt nem akarom elmondani, nehogy ő megtudhassa. Egyszerűen mindegy fiú lesz e vagy lány, olyan nehéz ezt elhinni? A férjem amúgy tudja, megkérdezte a dokit, de nem mondja el senkinek,mert megbeszéltük hogy nem szeretnénk,ha valaki "jóakaróan" elkottyintaná nekem.

Babás barátnőim is hitetlenkednek,hogy nem szeretném már a nevén szólítani? Meg hogy sokkal jobb lesz a kapcsolatunk a babával ha már úgy állok hozzá hogy mondjuk fiú.

Azzal is "meggyanusítottak",hogy ez csak ilyen "hiszti" új trend, hogy megint vannak akik nem kérdeznek rá a nemére pedig látszana.


2011. jan. 30. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Biztosan nagyon türelmes típus vagy:)

Én most 18 hetes, és alig várom, hogy végre megtudjam a nemét...ha kislány akkor tuti vennék pár picike ruhát:)

Addig nem is gondolkodunk a neveken, elég egy nemről vitázni.

De én nem néznélek se bolondnak se agyamentnek...irigylem a türelmed (a kíváncsiságod elfojtását meg aztán végképp, úgy hogy a papa már tudja), mert én is szeretem a meglepetéseket:)

2011. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fura mert amúgy meg nem tartom magam egy türelmes embernek. Ezek a beszólások pl. már az agyamra mennek:) (már ami a rokonoktól jön)
2011. jan. 30. 20:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Én először nem bírtam ki,hogy meg ne kérdezzem. Most a tesónál nem biztos hogy megkérdezem,mert nekem is elegem lett a kérdezősködésből. És most hogy már a másodikat várom még jobban meglovagolnák hogy milyen nemű. Én nem mondom meg senkinek,ha meg is kérdezem a nemét! Úgyis csak addig téma amíg meg nem születik. Legalább ettől megkímélem magam.
2011. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagyon izgi az elhatarozasod. velemenyem szerint mindenki le van sz@@va es ha te ezt igy eldontotted akkor csak szoritani tudok hogy ne kotyogja ki a ferjed.
2011. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre mindig mindenkinek lesz megjegyzése.


Ha kihirdetnének, hogy fiú vagy lány, akkor mindenki adná a jobbnál jobb tippet a névválasztásra. (Na, ezt mi nem akartuk)


Ha nem akarnátok tudni - ez van most (mármint Te nem tudod) - na, akkor tudod, mert tapasztalod, miket tudnak mondani.


Ha Ti tudnátok, de más nem, akkor meg hülyének néznének benneteket, hogy annak ugyan már mi értelme van! (na, ez van nálunk, és így volt az elsőnél is - egyszerűen csak a mi titkunk).



Szóval, nem kell törődni a véleményekkel! Meghallgatod, aztán kész! És örülsz, hogy ott nővekszik benned a Pici!

EGyébként nem gondolom, hogy más lenne vele majd emiatt később a viszonyod. Az elsőt, tudtam, hogy lány lesz, mégsem mertem sosem a nevén emlegetni. Egyébként is akkor biztos, ha már kint van. És tök jó vele a viszonyom. Annyira egy nyugodt kislány. Nagyon bírom. Rengeteg örömöt szerez nekem/nekünk. SZóval kettőtök viszonya sem ezen múlik. Hanem majd a későbbieken.



Sok örömöt a növekvő Pocaklakódban!

(1 kislány anyukája + egy 37 hetes Pocaklakóé)

2011. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne gáz? Régen sem tudták a szülők a születendő baba nemét,mégis jó lett a kapcsolatuk a gyerekeikkel.

Csak az a fontos,hogy egészséges legyen,ha megszületik.

2011. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

En holnap utan fogom megtudni,de a parom tegnap felvetette,hogy mi lenne ha nem tudnank csak a vegen meg..

En tul kivancsi vagyok, meg miert fosszam meg magam es a csaladot ettol. Igazabol nem tudok ra olyan ervet amiert visszautasitanam.

2011. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én megértelek. Mi úgy szeretnénk majd, hogy a férjemmel tudni fogjuk, de még anyukámnak sem mondom majd el, a családban minden kismama így csinálta, se nemet se nevet nem mondtak, és őszintén akkor már nekem is elment a kedvem. Régen még úgy szerettem volna, hogy mindent elmondok, mert társasági lény vagyok, de teljesen lehangoltak. A barátnőim sokkal közlékenyebbek voltak, velük többet megosztok, mint a szófukar rokonokkal.

Szép szülésélményt és kellemes meglepit a baba nemét illetően!!!

2011. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na én is ezt mondtam,hogy régen se tudták mégis itt vagyunk egészségesen.

Erre anyósom: hát most nem kell ezzel érvelni hogy mi volt régen mert mennyi beteg baba született a vizsgálatok hiányában és én se térek ki a vizsgálatok elől mondván hogy régen se csinálták.

Na de majd ha meglesz a baba és jön nekem a 30 évvel ezelőtti babagondozási ismereteivel olyan kedvesen fogom az orra alá dörgölni,hogy ezzel ne érveljünk mi volt régen:DD

Na jó ez csak vicc, nem célom a balhé vele.

Én imádom akár fiú akár lány, a név dolgot se görcsöljük túl, ha fiú úgyis apa nevét kapja (mert ÉN szeretem a férjem nevét és nem azért mert ő ragaszkodik hozzá).

A lánynéven meg még van időnk filózni:)

Köszönöm mindenkinek, kicsit jobban érzem magam, hogy nem vagyok egy hülye.:)

2011. jan. 30. 20:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi sem szeretnénk tudni a baba nemét. Tényleg tök mindegy, hogy kislány vagy kisfiú, úgyis megtartjuk. :)

Most 26 hetes vagyok, és ha megkérdezik, én mindig azt mondom, hogy az előző uh-n nem mutatta meg magát, majd talán legközelebb.

2011. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!