Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz toxoplazmózis eredménnye...

Rossz toxoplazmózis eredménnyel megtartottátok a babát?

Figyelt kérdés

Úgy tudom,hogy az sem mindegy mikor estem át rajta vagy hogy átestem e már egyáltalán.

És azt olvastam,hogy ha frissen estem át rajta (1-2 hónappal a teherbe esés előtt),akkor simán baja lehet a babának.

És ha a terhesség első trimeszterében esek át rajta akkor majdnem száz százalék hogy rendellenességet okoz.


A napokban megyek vérvételre,és rettegek hogy mi lesz az eredmény.

Nem vagyok még terhes,vagy legalábbis nem tudok még róla mert a ciklusom második felében járok még csak.


2011. jan. 31. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem terhesség alatt kétszer nézték, mindkétszer negatív lett, pedig akkor is volt macskánk, és előtte is évekig, mégsem kaptam el, sem terhesen, sem egyébként

szóval ezt is kell kapni vhonnan

szerintem totál felesleges ilyenen rettegni

2011. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor lehet baja a babának, ha a terhesség alatt kapod el a fertőzést. Ha előtte már átestél rajta, akkor a terhesség alatt már védve vagy, és így a babád is.


És ha terhesség alatt kapod el, akkor sem biztos, hogy baja lesz. Az 1% kockázat kisebb, mint amekkora az amniocentézisnél (amikor tűvel mintát vesznek a méhlepényből vagy a magzatvízből) a vetélés kockázata.

2011. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

És ha ki sem derül, hogy azod van, ha van, terhesség alatt? Szerintem ne izgulj előre ilyen miatt! Ez hasonló, mintha azon izgulnál, hogy mi lesz, ha pont akkor lesz a legjegesebb út odakint és elestek?

Amivel óvatosabb tudsz lenni:

- Lehetőleg ne tarts háziállatot, ha tudod már, hogy kismama vagy!

- Ne egyél mosatlanul gyümölcsöt, zöldséget, hámozd is meg!

- Jól átsütött, megfőzött húsételt fogyasszál!

Egyébként ha terhesség elején következik be: abortusz, halvaszületés várható!

Ha időben elkezdik az antibiotikumos kezelést és végig szeded a szülésig, megelőzhető vele minden!

Ne idegeskedj előre!

2011. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne legyél ennyire Paramami. 3 lehetőség van:

1. Korábban átestél a fertőzésen, azaz immunis vagy ( a népesség kb. 50%-a), tehát innentől hátradőlhetsz (éljen a tatárbifsztek:-)

3. Mostanában estél át a fertőzésen (ritka), mely esetben a magzati károsodás antibiotikum kezeléssel megelőzhető.

2. Nem estél még át a fertőzésen, tehát akár el is kaphatod


Egyébként ha van macskád és amiatt parázol, ajánlom a következő idézetet ( valami nagynevű angol kutatótól)


"Az egyedüli mód, ahogy egy terhes anya veszélybe kerülhet a következő: egy kerti macska, amely még nem vált immunissá a toxoplazma ellen, elfogyaszt egy fertőzött zsákmányt, székletét a kerti földbe vagy a macskavécébe helyezi abban a rövid időben, amikor abban toxoplazma tojásokat ürít, a székletét elegendő ideig állni hagyják ahhoz, hogy a tojások fertőzőképessé váljanak, aztán a terhes anya puszta kézzel megfogja ezt a székletet, majd az ujjait a szájába helyezi. Sok millióan neveltek fel a történelem során sikeresen gyerekeket macskák társaságában. A tanácsom az, hogy mindenki használja a józan eszét és tartsa be az alapvető higiéniai szabályokat."


Ezen kívül ne egyél nyers húst és jól mosd meg a zöldségeket :-)

2011. jan. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Tény hogy paramami vagyok,próbálok tájékozott,és felkészült lenni.


Van egy kislányom,és tesót tervezünk.

Csakhogy közben lett egy cicánk.

Még nincs egy éves,és egyenlőre még nem is engedtük ki a házból,benti cica.

Az almot nem én takarítom.


Kiskoromban (kb 8 éves koromig volt macskánk),azóta nem volt,és most lett ismét.

Tehát vagy már átestem rajta,vagy most.


Higiéniára figyelek,és a macskát is kerülöm a mennyire lehet,igyekszem elővigyázatos lenni.

2011. jan. 31. 14:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

mosatlan gyümölcstől és nyers hústól előbb lehet mint a macskától.

Ha nem turkálsz az alomban és kezet mosol ha macskázol nem lesz gond.

Esetleg vegyetek kézfertőtlenítőt.

2011. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyerekkorodban is volt cicád, akkor tényleg nagy valószínűséggel védett vagy ( de persze a vérvétel majd megmondja)

Utánaolvastam egy csomó helyen: a macsek ha megfertőződik utána kb. 10 napig üríti a parazitákat. A macskakakiban 24-48 óra múlva lesznek fertőzőképesek.

A macska ugyanúgy nyers hústól, vagy fertőzött macskakakitól tud megfertőződni, így ha teljesem szobacica és nem adtok neki nyers húst, akkor elenyésző a valószínűsége annak, hogy megfertőződjön és téged is megfertőzzön.

Átrágtam a témát, mert két szobaciccel, 12 hetes terhesen most kaptam meg a tök negatív eredményt (tehát én nem estem még át a fertőzésen). És most azon dilemmázok, hogy elpateroljam-e itthonról a két macsekot.

2011. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Snapette ***** válasza:
100%
A macskát nem kell kerülni, csak vigyázni kell arra, amire egyébként is ajánlatos: kezet mosni utána, és ha nincs más, aki rendezze az almot, akkor lehetőleg gumikesztyűvel tenni azt, és utána kezet mosni. Egyébként is elég sok minden kell összejöjjön ahhoz, hogy el is kapd a fertőzést, hiszen előbb a macska is el kell kapja, és amint fentebb is írták: pont akkor kell benne legyen a székletében, és ez valahogy a szádba kell kerüljön ahhoz, hogy elkaphasd. Attól, hogy megsimized a macsekot még nem fogod elkapni. Alapvető higiénia, ennyi csak, kezet mosni a macska és alomrendezgetés után, és minden vérvételkor kérd a toxoplazmózis vizsgálatot. Én azt tettem, engem megnyugtat.
2011. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!