Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előfordul, hogy a baba szívhan...

Előfordul, hogy a baba szívhangja nagyon magas ha mozgolódik a baba?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok és a mai tanácsadáson 180 volt a babám szívhangja. De nagyon mocorgott előtte is, meg közben is. Negyed óra múlva már 140 körül mozgott. Ez normális?
2011. febr. 1. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is 34. hetes vagyok. Koraszülés gyanúval kerültem kórházba.

Lényeg: ctg-n csak akkor ment fel a baba pulzusa max 180-ig, amikor összehúzódásaim voltak, akkor nem,amikor mozgott a baba.

Nem tudom, hogy nálad ez természetes -e.

Védőnő mit mondott?

2011. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia, mivel utána már visszament 140-re azt mondta, semmi gond. De azért engem idegesít.
2011. febr. 1. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, sőt ez a jó. Akkor lenne gond, ha nem menne fel. Alapból 140-150 a szívfrekvenciája a magzatoknak. Mozgásnál ez simán felmegy akár 180-200-ra is. Ha nem megy fel az a rossz oxigénellátásra utalhat. Úgyhogy megnyugodhatsz.
2011. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolónak van igaza.

Ha mozogsz, neked is emelkedik a pulzus számod.

Ha a babának nem emelkedett volna a mocorgás közben, az azt jelentette volna, hogy a méhlepény elöregedett, tehát nincs jó oxigénellátás.

Amikor én szültem a kisfiamat, a doki beutalt a kórházba, mert az ultrahangon úgy látta, hogy valami nincs rendben a méhlepénnyel. Naponta kétszer ellenőrizték a babám szívhangját, vagyis azt, hogy mikor mocorog felgyorsul-e a szívhang... Ha nem gyorsult volna fel azonnal szülésindítás vagy császár lett volna... Szerencsére időközben meggondolta magát és önként a világra jött..

2011. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az első válaszolónak mondanám, hogy nem tudom, hogy hogy de nekem például a fájásoknál, összehúzódásoknál lejjebb megy a baba szívhangja, és ha mozgolódik akkor megy fel jó magasra... Ezért figyelik a szülésnél is a szívhangot, hogy közben nehogy nagyon leessen!!

És például te elmész futni neked a pulzusszámod csökken??? Nem, pont hogy nő, mert gyorsabban mozogsz...

39 hetes kismama

2011. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Tegnap voltam ctg-n. Megfigyeltem. Igazatok van, feljebb ment, amikor a baba mozgott.

DE felment akkor is, amikor fájásokat jelzett a gép.

Orvos szerint tökéletes ez a ctg.

Háááát remélem lányok.

140-ről olyan 160-ra, fájásoknál volt, hogy 180 fölé. Azt mondták, hogy jó ez. Ne idegesítsetek, hogy rossz:S

34. hetes veszélyeztetett kismama vagyok

2011. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj első. Mivel az összehúzódás is stresszhatás, normális hogy felmegy.
2011. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

így normális.

gondolj arra, hogy a te pulzusod is megnő, ha mozogsz.

2011. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!