Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőségre vonható e egy 16...

Felelőségre vonható e egy 16 éves fiú aki teherbe ejtett egy 15 éves lányt?

Figyelt kérdés
2008. jan. 28. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
én a lánnyal is elbeszélgetnék, hogy miért hagyta...
2008. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Ilyenkor már késo, korábban kellett volna veluk leulni beszélgetni!!!
2008. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
konkrétan a felelőségre vonás tényére ill:büntethetőségére lennék kíváncsi!
2008. jan. 28. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
jogi értelemben, ha nem történt erőszakos közösülés, akkor nem vonható felelősségre, pláne mert még mindketten kiskorúnak számitanak, s nem büntethetőek. Mindenesetre a lánnyal is beszélni kellene, mert egy terhességhez mindig két ember kell.. szóval szerintem mindketten nagyon felelőtlenek voltak..
2008. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
18 éven felüli felnőtt bűntethető, ha nemi aktust folytat 14 év alatti kiskorúval. Itt nem számít a gyereklány beleegyezése. Illetve az erőszakos közösülés, na ott nem tudom mennyi a korhatár, mert szerintem már 16-17 éves fiúk is bíróság elé kerülhetnek az erőszakolásért.
2008. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Persze, hogy felelősségre vonható, de csak ha volt erőszakos közösülés! Jelenleg ugyanis a büntethetőség alsó korhatára 14 év! Keress fel egy jó ügyvédet, ha biróság elé akarod vinni az ügyet de szerintem 16 éves lányt kitenni egy évekig húzodó eljárásnak. Szakmai tapasztalatból mondom..
2008. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem történt erőszak, akkor nem, hiszen a lány is elmúlt 14 éves, döntésképes, tehát mondhatott volna nemet.
2008. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Mindketten felelőtlenek voltak,és ez most lehet,hogy megdöbbentő kijelentés,de én a szülőket vonnám felelősségre!

Elvégre az ő dolguk nevelni a gyerekeiket 18 éves korukig,és még tovább is!!!

Manapság már nem csak a kamaszok kezelik magukat felnőttként,hanem sajnos nagyon sokszor már a szülők is nagyobb teret engednek nekik,na ilyenkor történnek az ilyen "balesetek"

2008. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!