Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondanátok, hogy down kór...

Elmondanátok, hogy down kór szűrésre milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Ha esetleg helyszínnel és árral is tudnátok szolgálni, az még nagyobb segítség lenne. 8 hetes terhes vagyok. A dokim biztos azt mondaná, hogy üljek a seggemen, ne foglalkozzak ezzel, de több év sikertelenség után spontán jött össze, kicsit jobban izgulok, mint mások.
2011. febr. 10. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Komárom esztergom megyei vagyok és székesfehérváron a család és nővédelmi központban voltam,ahol vért vettek és uh-on megnézték a babát (INGYEN)! Itt napra pontosan meg is mondták,hogy mennyi idős a baba!
2011. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
első a 12. heti genetikai uh, ez sztk-ban ingyenes, a protokoll része. Magánrendelőben 10-14e Ft. Mehetsz kombinált és integrált tesztre, mindkettő vérvétel, egy fiolányit vesznek le, ezt csinálják több helyen (Istenhegyi Géndiagnosztika, Bolgárkerék utca stb.), ennek az árát mások biztos pontosabban meg tudják mondani, én 2009 végén szültem, nem emlékszem már, olyan 20e körül volt. Ha itt rossz az eredmény, akkor lehet menni magzatvíz vagy boholyvizsgálatra, de ennek van egy bizonyos százaléknyi esélye a vetélésre, tehát csak indokolt esetben ajánlják.
2011. febr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 10. 11:55
 4/13 anonim ***** válasza:

39 éves vagyok, 5. baba. Sokat gondolkodtam az amnión, hogy biztosra menjek. De az előző babával megcsináltattam, és az az aggodalommal teli néhány hét elég durva volt. Ráadásul egy ismerősöm éppen akkoriban vetélt el a vizsgálat miatt.

Belementem volna most is, ha muszáj, de orvost váltottam, és a mostani dokim egy kicsit modernebb szemléletű, mint az előző. Leírom, hogyan csináltuk.

12 hetes genetikai vizsgálat az Istenhegyi úti Géndiagnosztikai Centrumban. Ez egy uh-ból és egy Kombinált tesztből állt, aminek másfél óra alatt megvolt az eredménye, és felhasználták hozzá az uh leletet is. A vizsgálatok után beszélgetés a biológussal, aki nem javasolt további vizsgálatot.

Azért a majré bennem volt, 1 hétre rá visszamentem CVS-re, mert annak 4 nap alatt megvan az eredménye, és ha baj van, nem egy több mint 20 hetes babát kell megszülnöd.

Nem tudták megcsinálni a méhlepény elhelyezkedése miatt.

A 19. héten visszamentem egy jó AFP eredménnyel.Megbeszéltük, ha bármit találnak, még aznap megszúrnak a volt MÁV kórházban. Újabb genetikai uh, ahol mindent rendben találtak. Minorokat kerestek, amik apró eltérések, önmagukban nem veszélyesek, de utalhatnak pl. Down-ra. Ilyenek a combcsont hossza, a baba mozgékonysága, a karakteres orrcsont.

Nem kértem a szúrást.

Most sokan azt fogják mondani, ezek a vizsgálatok máshol ingyenesek. (30000+15000). De nem adnak komplex képet. Külön uh. Külön vérvétel. Kapsz egy papírt, amit a nődokid valamennyire kiértékel. Ezzel szemben itt olyan kérdésekre is választ kaptam, amire nem is számítottam.

Inkább költök kevesebbet szuper babakocsira, de számomra ez nagyon megérte.

2011. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Közben felhívtam az Istenhegyit és a Bolgárkerék utcának is utána néztem. Az Istenhegyiben az integrált teszt 28ezer forint, de nincs benne az ultrahang, azt a saját orvostól kell vinni, ők a kombináltat ajánlják, abban az ultrahang is és a két vérvétel is benne van (fél óra alatt van eredmény), az 30 ezer. A Bolgárkerék utcában egységesen mindegyik 25 ezer forint.
2011. febr. 10. 12:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Az Istenhegyi úti vizsgálat átfogóbb. Én a Kombinált teszt + uh verziót csináltam.
2011. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes választ. Egyébként én is azért gondolkozom ezeken a vizsgálatokon, mert több barátnőmnél azt tapasztaltam, hogy az orvosok elintézik annyival, akár még az AFP eredményt is (ami mondjuk nem egyértelmű, mert utánaolvasás alapján az derült ki, hogy nem jó az érték), hogy ne aggódjon a kismama, minden rendben van. Ami lehet, hogy tényleg így van, de ha meg mégsem? Mit fog mondani a doki? Azt, hogy benne volt a pakliban? Én nagyon jóban vagyok az orvosommal, szeretem, tisztelem, de tudom, hogy tök lazán venné és próbálna lebeszélni róla, úgyhogy nem is tájékoztatom erről a vizsgálatról. Majd csak utána. Amúgy is úgy áll hozzám, hogy parás leszek, mivel évekig próbálkoztunk és most végre sikerült :)
2011. febr. 10. 12:11
 8/13 anonim ***** válasza:

Mosonmagyaróváron a 12 hetes genetikai UH + hozzá tartozó vérvétel Down kórra (kombinált teszt) ingyenes.

Ha ezen felül valaki igényli az integrált tesztet (ami pár százalékkal biztosabb eredményt ad), akkor azért 18.000 Ft-ot kell fizetni.

Aztán ugye ott van az AFP vérvétel - ami tök megbízhatatlan, elavult vizsgálat. Alacsony értéknél merül fel a Down kór lehetősége, de például az én dokim mondta, hogy már nincs is alsó határérték, a magasra figyelnek jobban oda (velőcső, nyitott gerinc).

És ha még mindezek eredménye nem megfelelő vagy nem nyugtat meg, akkor jön a 18-19 hetes genetikai UH, ahol alaposan megnéznek mindent.

Ne aggódj, élvezd a terhességet!

2011. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szurkolok neked!
2011. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! :)
2011. febr. 10. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!