Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet gond abbol hogy megkarmo...

Lehet gond abbol hogy megkarmolt a macska?

Figyelt kérdés
Hallottam vigyázni kell velük.De az enyém az benti cica.Akkor is?Félek nehogy bajunk legyen.17 hetes vagyok.
2009. febr. 11. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
sajnos lehet. toxoplazma fertőzést kaphatsz tőle. javaslom, hogy kérj beutalót egy vizsgálatra. fontos, mert súlyos fejlődési rendellenességet okoz!
2009. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Azért nem ennyire könnyű a toxoplazmára szert tenni. Én úgy gondolom ha a macsek egészséges, meg vannak az oltásai akkor egy karmolás nem jelenthet számottevő veszélyt.

2009. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csináltass toxoplazma labort de a karmolástól nem fertőződhetsz meg persze azért ne karmoltasd össze magad. Az ürüléke a veszélyes az is úgy, hogy a tápcsatornán keresztül fertőz. Magyarul ha véletlenül macskakakis lesz a kezed és utána meg véletlenül lenyalod. A macska is csak pár napig üríti ezt a vírust feltéve ha egyáltalán megkapja. Ha benti cica és nem jár ki akkor nemigen tudja összeszedni csak esetleg nyers hústól de ez nagyon ritka. Különben mosatlan gyümölcstől, zöldségtől, nyers hústól ugyanannyi az esélye, hogy megkapja az ember mint a macskától. Szóval nem kell bántani szegény macskuszokat!!
2009. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nagyon szeretem a cicámat és nem szivesen válnék meg töle.
2009. febr. 11. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!