Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyerek anyakönyvi kivonatát,...

Krisztina27 kérdése:

A gyerek anyakönyvi kivonatát, mikor kapjuk meg? Ill nekem kell intézni? Ha igen azt hol kell?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A születést anyakönyvezés végett - legkésőbb az azt követő első munkanapon - az illetékes anyakönyvvezetőnél be kell jelenteni. A bejelentéssel egyidejűleg a bejelentő közli és igazolja mindazokat az adatokat, amelyek az anyakönyvezéshez szükségesek. A születés tényét és időpontját orvos által kiállított bizonyítvány igazolja. Az intézetben történt születést és halálesetet az intézet vezetője jelenti be.

Viszed a szükséges iratokat a kórházba, amikor szülni mész és ott elintézik.

2011. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi Sátoraljaújhelyben megkaptuk a 3. napon.
2011. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem a fővárosban lakom, de ott szültem, és a kórházban intézték az Anyakönyvi kivonatot. Tehát, mire jöhettünk haza, megvolt. Egy anyuka nem kapta meg a szobában, aki út közben szült. Neki kicsit bonyolódott az anyakönyvezés, mert nem kórház, nem lakás volt a születési hely, hanem út közben a mentő. Nem tudom, hogy végződött...
2011. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!