Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhességi gyermekágyi segélyt...

Terhességi gyermekágyi segélyt 6 héttel szülés előtt kell igényelni. Akkor miért nem indítják el a folyósítást addig, míg a gyerek anyakönyvi kivonatát be nem mutatom?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akkor kell igényelni, csak lehet igényelni. De egyébként csak a kiírt időpont előtt 4 héttel lehet legkorábban. Azért akkor indítják el a folyósítást, mert meghalhat a gyerek akár még a terhesség végén vagy a szülés közben is. Kicsi rá az esély, ha kórházban szülsz, de megtörténhet.
2009. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A terhességi gyermekágyi segély 168 napig (24 hét) jár. Ebből négy hetet a szülés várható időpontja előtt igénybe lehet venni. Ez egy lehetőség, de nem kötelező élni vele. Ha valaki kéri a szülés előtt akkor ki kell adni. A szülés előtt való igényléshez kell orvosi igazolás a terhességről. Ha valaki csak a szülés napjától igényli a tgyást akkor értelem szerűen kell a szülési anyakönyvi kivonat.
2009. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak azért adják késöbb. Annakidején mikor a lányom született, mikor mentünk haza a korházbol, már fel tudtam venni a pénzt. Akkortájt volt egy jó pár ember, aki a gyerek anyakönyvikivonatával felvette a pénzt, de közbe a gyereket a korházba hagyta. Volt olyan is aki 4 nap után telefonált, hogy kiadják-e neki a gyereket. Még jó hogy eszébe jutott, hogy van neki. Igy a gyerek hazakerül, és kb másfél honap mulva küldik a pénzt.
2009. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Az első válasz második része nem korrekt. A tgyás is utólag folyósított ellátás, tehát csak a tárgy hónapot követően fizetik ki. Szó sincs arról, hogy azért tartják vissza, mert szüléskor még bármi történhet. A szüléstől számított 6 hétig akkor is jár a tgyás, ha baba halva születik.

2009. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én babám halva született, ennek ellenére járt a tgyás 6 hétig. De ahhoz a halotti bizonyítványt kellett bemutatni. Az igénylést pedig a szülés várható időpontját megelőző 28. napra vonatkozóan lehet /nem kell!! benyújtani. A szülés napjáig pedig a táppénz jár. Tehát minek utaljanak előbb?
2009. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyit helyesbítenék, hogy nem a szülés napjáig jár a táppénz, hanem a szülés kiírt napjáig. Én túlhordtam a kisfiamat, és csak a kiírás napjáig tudott a doktornő táppénzen tartani, utána igényelnem kellett a tgyást. Ehhez nekem elég volt a baba taj számát bediktálni a munkáltatómnak, és az alapján intézte. Íyg nem csúszott a pénz, és amikor megvolt minden papír, utólag beküldtem az irodába.
2009. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor max a te doktornődnek volt ez így kényelmesebb. A táppénz a szülés napjáig jár..
2009. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha kérem előbb is utalják?Nekem konkrétan szülés előtt hat hetet mondtak...05.30-ra voltam kiírva és csak most küldték a nyomtatványt,hogy mutassam be az anyakönyvit.Nem lényeg,ha így is megkapom.Köszi nektek!
2009. jún. 10. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!