Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Bal kamrában echogen kapillár...

"Bal kamrában echogen kapilláris izom" a kicsi szívében.20 hetes genetikai ultrahang leletemen áll. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Már 22 hetesek vagyunk. A magándoki borzasztóan megijesztette és egyik genetikustól a másikig fogunk járni szerintem... :( :( :( Minden más értéke tökéletes a kisfiunknak.. Csak ez a megvastagodott szívbillentyű probléma aggasztó... Azt olvastam kinőhető... DE MI VAN, HA NEM????? tapasztalt valaki ilyet????
2011. febr. 13. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem volt valamilyen vírusfertőzésed a terhesség első heteiben? Általában az szokott hasonló problémákat okozni. Szerencse, hogy ennyire hamar észrevették a babádon, így végig jobban oda fognak figyelni rá. Sajnos amikor a fiam született, még nem volt ilyen jó az uh-technika, így nála csak 7 naposan vették észre a szívproblémát. A barátnőm kisfia néhány évvel később született, neki is korán látták, így őrá is nagyon odafigyeltek és a babát megszületése után azonnal Pic-re vitték (neki komoly szívfejlődési rendellenessége volt!). Az én fiam valóban kinőtte, 1 éves koráig jártunk rendszeresen kardiológiára, utána már nem kellett. Ma már 18 éves, minden rendben a szívével.
2011. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magzati szívultrahanghoz kevés ember ért igazán az országban. Biztos, hogy vannak még többen is, de az alábbiak közül érdemes lenne valakit felkeresni: Kádár Krisztina a Kardiológiai Intézetben, Hajdú Júlia a SOTE-n illetve Katona Márta Szegeden.
2011. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!! Már remegek az idegtől.. :( Tudom, hogy érzi a baba, hogy ideges vagyok, de hogy lehetnék nyugodt???? :S
2011. febr. 13. 15:41
 4/5 A kérdező kommentje:

A javaslat alapján jártam Dr Hajdú Júliánál. Mindenkinek tudom javasolni, akinek hasonló probléma merült fel!!!!!! Megnyugtatott, és azt hiszem, hogy az egyik legnormálisabb, és legemberibb professzor asszony, akivel valaha is találkoztam.

Nagyon szépen köszönöm az ötletet, és örök hálám!!!!!

2011. márc. 17. 13:01
 5/5 anonim válasza:
Nálunk is volt, először jobb kamrában 16. héten már látszodd, azt mondták, hogy ez fel fog szívodni. De lehet, hogy végig megmarad a tehesség végéig. Nagyon megijedtem, mer ugye a legrosszabbal kezdik és ha utána nézel a Down korral is összefüggésbe hozzák és aztán közlik, hogy de ennél csak jobb lehet és semmi ok pánikra! Aztán 2 hét műlva már a bal kamrában is volt...Teljes összeomlás, hogy mi a fene ez! Telefonok, internet stb... Ha nem társul más renellenességgel, semmit nem jelent, tényleg felszívódik, vagy ott marad... de nem szívbetegség ezt genetikus is megerősítette! Utána a védőnő közölte, hogy rengeteg babánál észlelik az echogén izmocskát, ez valószínű a műszerek finomodása és a technikai feljődésnek köszönhető, hogy szinte minden látnak már! Szóval sok parám volt, de nyugodj meg a kislányunk egészségesen született és most 5hós gyönyörű baba. És hozzá teszem, hogy nálam nem ez volt a legnagyobb probléma terhesség alatt. A méhlepényem elég hamar elkezdett öregedni és végén már annyira gáz volt, hogy 2héttel előbb bent akartak fogni, mert ha probléma van ki kell venni a babát. Szóval ez sokkal veszélyesebb, mert a végén már nem kap elég tápanyagot és oxygént a kicsi! Inkább erre figyeljetek, meg a mozgásokra. Én ezután a hír után éjjel meg is szültem...:)) Szóval no para! Sokkal jobb nektek és babának is a nyugalom!
2013. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!