Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesen lehet hajat...

6 hetes terhesen lehet hajat festetni? Nem káros?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Én ugy tudom hogy a melír nem káros mert nemér a fejbőr höz de a festés az igen!! én a mai napig mellíroztatom de festetni nem merem

38 hetes kismami :)

2009. febr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Szigorúan csak ammóniamentes hajfestékkel lehet!!!!!!!!!!!
2009. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdekes módon mindenki mást mond.:) Szombathelyen pl az orvos kiabált a kismamával, hogy hogy képzelte, hogy befestette a haját, mert ártalmas lehet:) De hallottam már olyat is, hogy csak az 1. és a 3. trimeszretben ártalmas... Most legyünk okosak...

2009. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Én a kisfiammal a terhességem alatt kb.4 alkalommal festettem szőkére a hajam.Egészséges ,gyönyörű baba lett.
2009. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Én befestettem feketére mert nem is tudtam még, hogy terhes vagyok. Körülöttem minden kismama festi és festette mindig a haját. Állítólag csak arra kell figyelni, hogy ne lélegezd be. Monjuk ne a fürdőszobába csináld zárt ajtónál.
2009. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Végig jártam fodrászhoz festetni, átlag 5 hetente.

Utolsó hétre is tervezem, hogy elmegyek, hacsak a természet közbe nem szól.

2009. febr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
19 hetes vagyok.Én festem.A dokim szerint nem árt,mert nem a 80'-as évekbeli,nehézfémsós hajfestékek vannak már forgalomban.Több ismerősömet is kérdeztem,akik szintén végig festették,és semmi bajuk a gyerekeiknek,akik már 2-3 évesek.Amúgy meg jobban kell aggódni az élelmiszerektől.Még a krémtúró is tele van E-vel!
2009. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ne festesd. Mivel nem tudni biztosra, hogy káros-e, így inkább hanyagolni kellene, ez nem életszükséglet.
2009. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia

Én annak idején utána olvasgattam és igazából nincs kimutatás arra vonatkozóan, hogy káros lenne-e hajfestés. Az első 12 hetet mondják, hogy addig nem lehet.

2009. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy tudom, hogy a régi hajfestékek voltak ártalmasak. Én pl. 5-6 hetente festem szőkére a hajamat és a védőnőm sem tolt le érte. 6 hetesen még nem is tudtam, hogy van babó, a rendszertelen ciklusom miatt és akkor is festettem + kozmetikus a szemöldökömet és szempillámat is festette.

+ egy doki válasza: "A terhesség alatti hajfestéssel kapcsolatban (és ugyanez érvényes például a műkörömre is) nem az a gond, hogy a felvitt festékanyag esetleg felszívódna, és így okozna károsodást, hanem az, hogy a festés időtartama alatt az oldószer gőzeit-gázait szívja be a kismama. Ezért, ha jól szellőző helyen történik a művelet, akkor különösebb baj nem származhat belőle.

Dr. Ács Nándor"

2009. febr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!