Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire káros az a babára...

Mennyire káros az a babára nézve, ha mondjuk beszívom a dohányfüstöt passzív dohányosként?

Figyelt kérdés

Szerencsére a közvetlen környezetemben senki sem dohányzik, kivéve a szomszédot, aki finoman szólva is letojja azt, hogyha szellőztetünk akkor bejön a cigifüst a lakásunkba.

Ma reggel is 10 percet akartam szellőztetni, erre neki pont rá kellett gyújtania, amit én a lakás másik végében is megéreztem.

Szóltunk neki, hogy mi lenne ha nem gyújtana rá, ha szellőztetünk, főleg most, tekintettel arra, hogy kismama vagyok, de nem jutott el az agyáig. Annyit tudott kinyögni, hogy ő nikotinfüggő, nem tervezi hogy lentebb szokna.

Tudom hogy egy bizonyos távolságban keveredik a levegővel a cigifüst, és hogy érzékenyebb egy kismama a szagokra, de akkor is aggódom, mivel ha telefüstöli a lakást, nem nagyon tudok mit tenni, mint benyelni az ő cigifüstjét.

Illetve ha később megszületik a pici, akkor rá nézve mennyire lesz problémás?

Mivel már lassan úgy szellőztetünk, hogy azt figyeljük mikor nem cigizik éppen, ezért csak eseti jellegű a dolog,mondjuk havi 1-2 szer fordul elő,hogy jól telefüstöli a lakást, de a jövőben a babaszoba mellett fog cigizni, mivel arra néz az ablaka és aggódom, hogy a babával így mi lesz, mennyire fog neki ártani.

Elköltözni "természetesen" nem tudunk, hatóságot meg nem érdekli a problémánk.


2011. okt. 10. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Eléggé ártalmas, de így hogy nem közvetlen mellette szívod be, nem annyira. Ha meg lesz a baba, a párod álljon a sarkára és beszéljen vele.
2011. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
részvétem, ez nagyon rossz lehet :( lakógyűlésen nem tudod felvetni az ügyet? vagy ha átérsz az ő ablakáig, fújd tele párszor vmi rohadt büdös légfrissítővel, jelzésként...
2011. okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Ez csak riogatás,hogy ártalmas. Évszázadokon keresztül cigifüstben nőttek fel az emberek,és senki nem lett tőle tüdőrákos. Viszont sokan halnak meg rákban,akiknek a környezetében nem dohányzott senki.

Természetesen ,jobb ha valaki nem dohányzik,de attól semmi baja nem lesz sem neked,sem a babádnak,ha a szomszédtól bejön a lakásba egy kis füst. Sokkal károsabb az utcáról bejövő benzingőz, a szmog stb. Csak attól nem fél senki.

2011. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megetetném vele a hamutartóját azt hiszem.

Mondom ezt úgy, hogy én is dohányoztam babatervezés előtt, a párom még mindig, de mindig csak kint az udvaron. Nálunk minden értelmes szomszéd kinn cigizik, vagy ha a saját lakásában annyira szereti a bűzt, akkor meg csukja be az ablakát! Ez a legnagyobb ostobaság és bunkóság egyszerre, mert ha benn rágyújt, hiába nyitogatja az ablakot, a lakása úgyis büdös, de legalább nektek is jut. Ha vki a babaszobámat befüstölné, komolyan agresszív lennék vele vagy gonosz módon elvenném tőle a kedvét egy életre.

2011. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem azért mert annyira rettegek, hanem mert ne büdösítsen, ha én sem teszem. :)
2011. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ennyire átszáll a füst hozzátok?Használni biztos nem használ de azért talán nem is olyan káros,hozzáteszem engem is zavarna.Egyébként én egy füstös sörözőben dolgoztam amíg meg nem tudtam,hogy terhes vagyok de a drága kicsim már 5 hetes volt ugyhogy azért kapott a füstből.Most 3 hónapos a kislányom és szerencsére jól van.Talán az a minimális füst nem fog ártani.Amúgy tudom nem megnyugtató dolog amit írni fogok de az utcán is ezer féle káros anyag van a levegőben pl.szmog és ott is cigarettafüst.Én is utálom de meg kell próbálni együtt élni ezekkel a káros dolgokkal.A lényeg,hogy ti ne dohányozzatok!:)

Boldog babavárást!

2011. okt. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
17:43 én például konkrétan fulladok tőle, úgyhogy nem nagyon vigasztal, hogy évszázados hagyomány, különben meg büdös is. te mit szólnál, ha az ajtód elé szarnának, mert a középkorban is ez volt a szokás?
2011. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is dohányoztam baba előtt tettem le, de úgy sosem tettem, hogy az mást zavart volna. Párom is dohányzik,a barátaim is, sőt anyukám is aki láncdohányos, de mióta terhes vagyok úgy sosem gyújtanak rá ha ott vagyok a közelükbe.Még az utcán sem!

A szomszéddal már nem az első kör volt, az önkormányzatnál is érdeklődtünk,mit lehetne tenni, de ők max. pénzbüntetést szabnak ki és ennyi, utána nem ellenőrzik, semmit nem tesznek. Kb. ki vagyunk szolgáltatva a szomszédnak.

A legjobban az zavar, hogy igenis kárt okoz nekünk,még ha nem is konkrétan kézzel fogható és mégsem tehetünk ellene semmit, illetve én sem megyek és teszek oda a küszöbére,hogy hadd szagolja.

Azt mondanom sem kell, hogy a viszonyunk emiatt rossz, de már úgy vagyunk vele, hogy nem kell nekünk minden emberrel jóban lenni, főleg olyannal, akinek ennyi az agyi kapacitása.

2011. okt. 10. 20:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Az mennyire macerás folyamat, hogy megbüntessék? Lehet egy pár alkalom után elgondolkodna, hogy megér-e neki ennyi pénzt...
2011. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!