Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tgyás kérdés? Kinek hogy volt?

Tgyás kérdés? Kinek hogy volt?

Figyelt kérdés
barátnőm most szült nem régen és azt mondta, hogy a második gyerek után jóval kevesebb tgyást kapott, mint az elsővel. Nekem a könyvelő azt mondta a volt cégemnél, hogy ugyanannyit fogok kapni az elsőre mint a másodikra, ha nem voltam közben betegállományban, csak tgyáson és gyeden. Úgy jön ki, hogy a második éppen megszületik mielőtt lejárna a gyed. Most mi az igazság? Tényleg kevesebbet kapok majd?
2011. nov. 13. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a béred több volt, mint a minimálbér kétszerese havonta, akkor igen, kevesebbet kapsz majd. Ugyanis ha nem volt 180 bérezett napod az igénylést megelőzően (a tgyás, gyed, táppénz nem bérezett nap), akkor a tgyásnak is lesz maximuma, ugyanannyi, mint a gyednek, 109200 bruttó havonta.
2011. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, több volt, mert a bérem 250 ezer bruttó volt. Most mit tudok még tenni, hogy meglegyen a 180 napom? mert arra gondoltam, hogy kiveszem az összes szabimat, és akkor táppénzre megyek. Csak nem jön már ki a 180 nap attól félek, mert már a 23. héten járok... csak ez most derült ki számomra, mert a munkáltatóm ugye semmiben nem segített, és én nem értettem ehhez. Buta voltam, hogy előbb nem jártam körbe a témát. Visszamenőleg nem lehet elintézni valamit?

2009-ben dolgoztam utoljára, és maradt bent 10 nap szabim, azt kivenném, és a még összegyűlt szabikat, hátha azt visszamenőleg el lehet valahogy intézni még? vagy ez lehetetlen?

2011. nov. 13. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Hacsak nincsen 180 nap szabid, akkor ez nem fog menni.

A 180 bérezett napba a táppénz nem számít bele, csak a munkanap, szabadnap, szabadság, és a betegszabadság. Visszamenőleg vagy 10 hetes korodig kéne szabikat kivenned, és utána szülésig szabin lenni, vagy dolgozni. Nem tudod már megoldani.

2011. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom.Csak azt nem ertem miert eri meg akkor elmenni tappenzre? masoktol hallottam, h azt kellett volna, mert akkor a brutto fizetesbol szamolnak, csak azt nem ertem az miert jo, ha csak ugyis a ber 60%at kapnam, akkor kb ugyanott lennek. Itt olvastam, a tappenz beleszamit a tgyas-nal.
2011. nov. 13. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!