Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes terhes vagyok és az...

17 hetes terhes vagyok és az orvosom a kisbabán agyában cisztát talált (4,5mm). Mik lehetnek a kilátásaink? Mennyi az esélye h felszívódjon? És ha nem fog, akkor milyen baja lehet a kisbabámnak?

Figyelt kérdés

-kombinált teszt eredményem: down: 1:16000, edwards:1:50000. Az afp-nk még nem jött meg, annyit tudok h nem lett rossz az eredmény, mert akkor hívták volna már a terhesgondozót.

Van valakinek hasonló tapasztalata?


2011. febr. 15. 13:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyan ez volt....

ez a ciszta MINDEN ESETBEN FELSZÍVÓDIK!!!!!! (olyan 26 hétre teljesen)


Ez csak egy MINOR JEL, ami azt jelenti hogy ha uh során a doki nem lát a babán eltérést akkor tök egészséges (mert ez egészséges babáknál is előfordul)...baj akkor van ha uh során találnak nála rendellenességeket(rosszul tartott láb, szabálytalan szívműködés, fülek rossz helyen vannak...stb...) ha nincsenek ilyen jelek akkor tök egészséges a baba!!!!!!


Nekünk egyik oldalon 11 mm másik oldalon 8 mm volt a ciszta. Elmentünk azért genetikushoz (Istenhegyi úton dr Hajdú Krisztinához aki a legismertebb genetikusok egyike) és őcsinált ultrahangot és mondta hogy nem kell magzatvízvétel sem...nincs semmi baja a babának és a ciszta fel fog szívódni!!!(ez minden esetben felszívódik, olyan nincs hogy ne szívódjon fel)...


Nálatok uh-on minden oké volt ? A másik h tök jó a kombinált teszted eredménye uh ne aggódj, makk egészséges babád lesz!!! Én mivel mikor ez kiderült tök sokat aggódtam (utólag tudom h feleslegesen) mert ez a ciszta egyáltalán nem rossz dolog ha más nem párosul hozzá!! tök normális egészséges babáknál is!!


most 20 ht km vok

Remélem tudtam segíteni, szólj ha van kérdésed!!!!!!


(tudom ajánlani Dr Hajdú Krisztina doktornőt ...15 000 ft de még az újait is megszámolja a babádnak és legalább megnyugszol és cd.-n megkapod a vizsgálatot!!!)


Utólag csak azért ijesztett meg a ciszta mert rajta kívűl senki nem mondta el érthetően nekem h ha nincs mellette más akkor ettől nem kell megijedni!!!!


Jó baba várást!!!!

2011. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez annó az én kérdésem volt :

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


csak azt javaslom hogy nyugi:))) egészséges a babád és ne aggódj!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. febr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy hasonló dolog, nem tudom, annyira nem értek hozzá. de nekünk is ennyi idős korban a veséjében találtak tágulatot, ami a következő (28 hét) vizsgálatra már föl is szivódott. minket is nyugtattak, hogy ne aggódjunk, föl fog szivódni. neked mit mondott az orvos?
2011. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nyugi! Fel fog szívódni, íme az én kérdésem, ill. inkább sztorim hasonló ügyben:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Kérdezz még, ha tudok segíteni és nyugalom,nincs semmi baj!!!!

2011. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm h írtatok.

Úgy kezdődött h szombaton voltunk 4d-n, ahol a dr.nő azt mondta h felritkulást lát a kisbabám agyában. Különösebben nem kell vele foglalkozni, csak figyelgetni kell, de ha más nem társul hozzá, akkor nem utal kromoszóma-rendellenességre.

Hétfőn felhívtam az orvosom, azt mondta h találkozzunk.

Megvizsgált, és azt mondta h egy ő cisztát lát, ami fel fog szívódni. Kérdeztem, h mi van ha nem, milyen baja lehet a babámnak? Erre ő, h fel fog szívódni, nyugodjak meg. 2 hét múlva találkozzunk, ha nem szívódik fel addigra, akkor mennem kell a sote I-re, és vszínű magzatvízmintavételt fognak csinálni :S

Sajnos oda meg már bérletet vehetek lassan, mert kisfiammal is voltam ott magas afp miatt, de hála istennek nem lett semmi baja :))))

Úgyh most két hét múlva eldől, h mennem kell-e tovább vagy sem. Addig pedig megfogadtam h nem idegeskedek, mert semmi értelme, kisfiamnál napokat bőgtem át,és azt mégegyszer nem csinálom.

2011. febr. 15. 14:49
 6/25 A kérdező kommentje:
14:45!!! A te kérdésed megtaláltam, pont tegnap írtam oda, de akkor a folytatást már itt olvashatod. Köszönöm mégegyszer h írtatok.
2011. febr. 15. 14:51
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne idegeskedj!! Szerintem ha 2 hét múlva nem szívódik fel akkor sincs baj mert mindenképp el fog tűnni...

Én 21 hetes vok(18 hetesen vették észre a cisztát) még nem tudom h felszívódott e teljesen de nem aggódom, tudom hogy egészséges lesz :)) és a Te babód is!!! nyugi!!! írj majd!!

2011. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
ja és az a 4.5 mm semmiség a mi 11 mm -ünkhöz!! :))
2011. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadóm! Igen, én is úgy állok hozzá, h fel kell annak szívódnia és most ebben a 2 hétben nem szabad idegeskednem, mert itt van nekem az én kisfiam, aki 17 hónapos és nem akarom h ő bármit is érzékeljen. Az orvosom is azt mondta h fel fog szívódni és hinnem kell neki, mert eddig is megbíztam benne!

Ha mész legközelebb uh-ra kérlek írj, hogy mi van Veletek!

2011. febr. 15. 23:41
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ne félj,tényleg felszívódik. Ugyan ez volt velünk is szinte,

5 mm cisztát találtak a kislányom agyában annak idején,még

Czejzel Endrét is felkerestük! Nem lett semmi baj mire megszületett felszívódott,bár viccböl szoktuk neki mondani ,hogy lehet még sem mert időnként eszméletlen jó kedve van !

Bár igazából ilyen az alap természete ma már 15 éves !!

Egészséges tinilányka.

2011. febr. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!