Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. hetes Kismamák, leszállt...

36. hetes Kismamák, leszállt már a hasatok? Mennyit híztatok? Melletek hogyan változott? Előtej? Készen álltok? Keményedések? Derékfájás? Vizesedés? Vérnyomás?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon fent van még a hasam, mikor ülök, nagyon nehéz levegőt venni. Idáig 7,5 kg-t híztam, a mellem bebarnult és sokszor "bőrkeményedésesnek" tűnik a mellbimbóm, férjem szerint az rászáradt tej, csak nem veszem észre mikor kijön, annyira kevés van. A hasam egyre többször keményedik, a derekam is sokkal fájósabb lett az elmúlt 1 hétben. Vizesedni már sajna régóta nagyon vizesedek, de nem rosszabbodik, a vérnyomásom viszont kúszik fel, úgyhogy felírt a doki rá gyógyszert. :( Hogy készen állok-e? Hát a lakás még tutira nem, elég lazára veszem. :) És Ti?
2011. febr. 15. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

35 hetes vagyok:


azt hiszem leszállt a hasam, nem is kivülről érzem, hanem mostanában nagyon kell pisilnem és sokszor alig jön pár csepp. ebből gondolom, hogy talán beilleszkedett. 11 kilót hiztam. nekem nem minden nap, de előfordul, hogy van előtejem. keményedni estefelé szoktam, de nem fáj. Derékfájás, vizesedés nincs. ellenben helyette visszerek jöttek ki rajtam, az se fáj, csak nem túl jó, hogy igy van.

a lakás kész, de lelkileg még én nem teljesen. :)

2011. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem sem szállt még le a hasam. A baba ugyan befordult, de nem illeszkedett be.

Elég sokat fulladok. Az én vérnyomásom a béka feneke alatt-ezért elég sokat szédülök és ájulgatok (nagyon rossz a vérképem is).

Pár hete volt 1-2 csepp előtej-de megszűnt.

Vizesedni sosem vizesedtem, most még a visszereim sem fájtak amik az előző terhességeim során jöttek ki-sőt amik eddig kijöttek azok most nem :) (intim helyen).

De úgy összességében elég nyomi vagyok.


Ruhákat 3-4 hete vettem meg, már kimostam eltettem. Ágyat elővettük, de még "be kéne rendezni", kórházi csomagom csak gondolatban .... :) De legalább ma előszedtem a köntöst, 1-2 pizsit és kimostam, meg a bőröndöt is elővettem.

2011. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És én már a 20. héttől keményedek-elég komolyan:( (gondolom a lelki problémák miatt...)
2011. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem talán ma reggelre leszállt,de még mindig nem tudom biztosra,hogy ez az -e.A kicsi dolgai teljesen készen vannak, a csomagom is össze van készítve.Egyáltalán nem vizesedem.13,5 kg híztam.

A derekam fájogat,de ami igazán zavar a zsibbadás éjszakánként és a lábgörcsök.Elég sokat keményedem,de már a 28 héttől kezdve.

Előtejem van már,majdnem minden nap felfedezek néhány cseppet.A vérnyomásom nagyon ingadozó,általában normális.

Egy vízilónak érzem magam és nagyon nyűgös a hajolás és néha a felülés is.


36+4 kismama

2011. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

35+1 hetes vagyok.

A hasam még nem szállt le, eddig 12 kilót híztam. A mellem hatalmas, és egy picit meg is repedt a bal. :( Előtejem változó, mikor mennyit iszok, van, hogy napokig semmi, van, hogy éjjel felkelek rá, annyira szivárog, pólót kell váltanom. Minden készen áll, még néhány dolgot le kell vasalnom, és a lakást kell kitakarítani. 21-től meg be kell feküdnöm megfigyelésre, úgyhogy már nagyon szorít az idő. Keményedés napi szinten, van, hogy elég vad, van, hogy egy kicsit lazább. A derekam nem fáj, csak a szemérem csontom, de az nagyon. :( Picit vizesedem, de nem gázos, viszont a tenyerem meg a talpam állandóan viszket, ez egy picit zavar. Vérnyomásom 110/70.

Boldog babavárást így a végére mindenkinek, és könnyű szülést!!!

2011. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35 hetes vagyok. Mostanában kezdtem gondolni a szülésre, kicsit várom is meg félek is tőle. Első baba lesz. 10 kg a hízásom. A ruhákkal+ egyéb kisbabás előkészületekkel is az utóbbi napokban kezdtem foglalkozni, lassan gyűlnek össze. Éjszakánként nem sokat alszom, sokat pisilek és nagyon zavar a hasam.
2011. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

35+5 hetes vagyok,második baba,és türelmetlenül várjuk.Úgy érzem fel vagyok készülve,de ha eljön az idő lehet nem (első császár volt,valószinű ez is az lesz,így már készítem magam).

Kórházi csomag kész,babacsomag is összerakva,kiságy rendben,ruhácskák,pelus,ápolószerek a helyükön... :)

Akár már jöhetne is.. :)

Még takarítanom kell majd,de azt tuti a végére hagyom,úgy frissibe!

Alvás nem megy,császáros hegem egyre jobban fáj minden mozgásnál,nehéz a pocak,sbt,minden bajom van már.

Vérnyomásom,vizeletem rendben,nem vizesedem eddig még.

Három hete mértem magam utoljára,akkor 9kilót híztam összesen.Most nem tudom,remélem semmit,vagy csak keveset.

Minden jót,könnyű szülést mindenkinek.

Üdv.35 hkm

2011. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok Márciusi Kismamák! :)


Többen mondják már régóta, hogy lent van a hasam, de 1 hete még nem volt beilleszkedve a fiam.

15 kg-ot híztam. Előtejem eddig még nem volt. Keményedések a 20. héttől vannak, viszont még most sem jár fájdalommal. A méhszájam teljesen zárt. Babaruhák mosása - vasalása + babaszoba dekorálgatása folyamatban, de a hétvégére kész lesz minden. A szülőstáska összepakolva, a többi még nincs.

Vizesedés ingadozó, vérnyomás + vizelet rendben. Derekam pihentetés után fáj.

Üdv. Nektek: 36+5

2011. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Mi 35+3 naposak vagyunk, eddig 4kiló jött fel valami csodával határos módon. Nálunk a babaholmik megvannak, az én kórházi csomagom egyenlőre fejben:)

Annyira zsibbadok a forgóim, medencém, hogy aludni már szinte nem is tudok, és a gyomorégés..

Erőm már nem sok van, lassan a férjemre marad a takarítás:) viszont elég sokat görcsöl a hasam, remélem mér másfél hétig egyben maradunk :)

Ti hol fogtok szülni?Én a Sote II klinikán.

Minden jót nektek!

2011. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:03


Kedves utolsó, én a Sote I.-en szülök majd, hétfőn fekszem be, és március 21-re vagyok kiírva.

2011. febr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!