Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl korai megvenni a nagyobb...

Túl korai megvenni a nagyobb dolgokat a 7. hónap elején?

Figyelt kérdés
Babakocsi, ágy, hordozó
2008. jan. 31. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem korai (különösen ha az orvos eddig mindent a legnagyobb rendben talált).

Később már te is fáradtabb leszel, nem bírod majd annyira a pocakodat, hogy olyan remek élmény legyen végigjárni több boltot is, megterhelő lenne. Minél hamarabb kezded el a vásárlást, annál hamarabb kiderülhet, hogy mi az, ami még hiányzik. Persze csak egészséges határokon belül, nyilván nem 3 hónaposan kell összevásárolni mindenfélét! =o) Szóval te már nyugodtan elkezdheted!

2008. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem korai. Olyan jó nézegetni, pakolgatni azokat a holmikat amiket majd a pici fog használni. Egyfajta megnyugvás a léleknek. Meg hát a hetedik hónap már nagyon a vége, és később lehet, hogy nem is lesz kedved kimozdulni otthonról.
2008. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 hetes vagyok, de tegnap megvettük a babakocsit és a hordozót, mivel használtan vettük és találtunk egy olyan jó darabot, amit vétek lett volna kihagyni. Most babonából nem szívesen maradtam le róla! Szerintem a 7. hónapban már ideális megvenni, később (ahogy hallom) nem lesz sok erő rá.
2008. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

EGyáltalán nem...

Minden irodalom a 20. héttől javasolja a folyamatos vásárlást, hisz minél nagyobb a pocakod, annál nehezebben mozogsz majd, annál kevesebb kedved lesz "csavarogni".

És nem jó mindent egyszerre hagyni, anyagilag sem, és idővel sok apróság jut majd még eszedbe:-)

2008. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosom azt javasolta, hogy a 7. hónapra vegyünk meg minden alapdarabot, illetve készíttessük el az apasági nyilatkozatot, ha szükséges és legyen nálam mindig, mert ne adj isten, de előfordulhat egy koraszülés. Az egyik ismerősőm babonás, és azt mondta, hogy ráér, koraszülött lett a baba, és az apukának kellett mindent egyedül megvennie, plusz a kórházba rohangásznia. Hát az se lehet jó. Szerintem vegyél csak meg mindent, amit gondolsz.
2008. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!Hát akkor hajrá, megveszünk pár dolgot...
2008. jan. 31. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én 28hetes vagyok, múlt héten vettük meg a babakocsit meg a hordozót és a jövő hétre tervezzük a többi nagyobb dolgot. Én is vacilálok, de napról napra érzem, hogy kevesebbet bírok csinálni. Ja, és ezen a héten már elkezdtem kimosni és kivasalni a kapott kisruhákat. Mit mondjak, 2 nap alatt még csak egy polcnyival végeztem. Azon is gondolkozom, hogy a csomagomat is össze kellene készíteni.

2008. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!