Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Be vannak vizsgálva a vérnyomá...

Be vannak vizsgálva a vérnyomásmérők?

Figyelt kérdés
(pumpás, digitális) 28 hetes kismama vagyok, mérnem kell! ezért aggaszt, tud valaki erről pontosat? Honnan tudom, hogy megbízható e a vérnyomásmérőm?
2011. febr. 16. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:

le tudod ellenőrizni, hogy kb jól mutat-e a mérőd, igy:

felpumpálod és amikor érzed a lüktetést a karodban az lesz az első érték (folyamatosan irja ki a gép a nyomást, ahogy csökken). és amikor a lüktetés abbamarad, akkor is leolvasod, ez lesz a második érték. utána pedig megnézed, hogy a digitális kijelző is ezt mérte-e.

2011. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom igen, de be lehet vinni a háziorvoshoz, és ott összehasonlítani a te mérődet és az orvosit, hogy egyforma értéket mérnek e.Nekem csak 5 ezer forintos volt, de meg voltam vele elégedve.Miért kell mérni, kezd emelkedni?
2011. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért kell mérni,mert a kislányommal is magas volt!A védőnőnél folyamatosan magas,itthon pedig a mérőm 110/65 körüli értékeket mér!Nála olyan 140/70 szokott lenni!azt gondoljunk hogy ez afféle fehérköpeny szindróma(a védőnő szerint)Azért aggaszt!
2011. febr. 16. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:
valószinűleg a védőnőnél a vizsgálat ténye miatt izgulsz egy kicsit, ezért megy följebb. egyébként még az se kóros, kicsit magas, de belefér.
2011. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam is az volt, itthon ok, védőnőnél magas.Esetleg kérj 24 órás vizsgálatot, az a biztos.Második voltam.
2011. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
legközelebb esetleg vidd magaddal a védőnőhöz a sajátot.
2011. febr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
NEkem itthon magas a vérnyomásom, meg a melóhelyen, a védőnőnél max a pulzusom volt magas
2011. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!