Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Akinek terhessége...

Kismamik! Akinek terhessége elején/alatt nem voltak rosszulétei vagy csak nagyon enyhén, csupán szerencsésnek mondjátok magatokat, vagy van esetleg valami amivel el lehet kerülni ezeket?

Figyelt kérdés

Mindenhol szinte csak azt lehet olvasni, hogy milyen rosszul viselik sokan az első időszakot, vagy akár az egész terhességet!

Még nem vagyok babás, csak tervezzük.... de már előre félek, hogy milyen lesz! Szeretném minden percét élvezni! (persze tudom, hogy ezzel mindenki így van) Jó lenne, ha lenne valami 'gyógyír' ezekre a hányós, émelygős, szédülős...stb. időszakokra!:)


2011. febr. 18. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alkat kérdése - vagyis szerencse.

Ezt megelőzni, elkerülni szerintem nem lehet, maximum kezelni a tüneteket. Azt majd te fogod látni, mikor, mitől vagy jobban-rosszabbul. Ki kell tapasztalnod, mi segít.

Persze lehetsz te is szerencsés, inkább erre gondolj!

2011. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem hogy huh milyen nehéz lesz így-úgy amiket itt olvastam eddig de aztán 2x volt hányingerem a kávé szagától egyszer me hánytam mindentől 1 napig,de ennyi.Tesóm 3 hónappal fiatalabb terhes volt mint én:-)neki semmi baja nem volt.Ő kívánós volt végig én meg egyeltalán nem vettem észre hogy jobban kíánék dolgokat vagy megennék oyat amit terhesség előtt nem.Pl.nem vagyok egy nagy savanyúság evő...hát terhesen se ettem többet.

B6-vitamint mondta a dokim hányás,-hányingerre ha lesz.

Sok sikert és ne foglalkozz ilyenel mert csak rágörcsölsz minden jön magától.Mindenki máshogy viseli a terhességet,-szülést...stb

2011. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én teljesen jól voltam, de nem tettem érte semmit. Szerencse.

Sógornőm most lett terhes, szegényben nem marad meg semmi. Pedig ő is nagyon szerette volna elkerülni, de egyszerűen nem tudja.

2011. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ne tarts előre a dolgoktól mert bevonzod őket!!!! midníg csak a jó dologra szabad gondolni, és rossz fel se merüljön! én így éltem át az egész terhességet, szülést.... és semmi bajom nem volt! szülés előtt fájásaim nem voltak... végignevettük férjemmel az egészet, mert úgy álltam az egészhez h mi rossz lehet?! semmi! velem csak jó történhet, és miylen jó lesza z egész, terhesség, szülés, és így is lett, se rosszullétek, se gyomorégés.. se székrekedés.. semmi! csak pozitívan! és nem elsz gond :D
2011. febr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az utolsó hsz.teljesen igaza van!Én a 4.babámat várom 2lány 1fiú most is fiú lesz teljesen különböző volt átéltem mindent,annyi maradt meg hogy nagyon jó terhesnek lenni!előre parázni fölösleges,annyi tudok még tanácsolni,hogy ne hallgass meg rémtörténeteket,mert sokan hajlamosak rá,hogy túlságosan felturbózzák a történeteket!
2011. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 terhességből (2 vetéléssel végződött) egyszer sem volt rosszul lét. :) Szerintem ez alkat kérdése!


Üdv:2 gyermekes, 10+4 hkm

2011. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Lehet, most sokan kinevettek, de szerintem az agyban dől el minden. Ha elhiszed, hogy bármi is történjék, te jól leszel, jól fogod viselni a terhességet, akkor úgy is lesz. Sok kismama (és itt most mindenki, aki hajlamos rá, nézzen magába) elhiszi, hogy úgy van rendjén, hogy "betegnek" kell lenni, hiszen többnyire az a "normális". Tíz várandós anyukából csupán 3-4-nek nem lesz a terhesség első harmadában problémája, ami még a felét sem éri el. Éppen ezért van a bebeszélés. No és persze így (valljuk be kismamák) amnyival könnyebb dolgunk van, mint amennyivel picit nehezítjük. Ezalatt azt értem, hogy így lehet ugráltatni a párunkat, aki szegény fáradtan hazajön a munkából, és ezután minket ugrál körbe, mert nekünk kényelmesebb így. Sokan úgy fogják fel, hogy kismamaként mindenre jogosult. Ő csak Ő/Ők, minden értük van. Amiben persze van igazság. Hiszen mégiscsak mi hordjuk ki a kicsit, mi foglalkozunk vele többet, mi szoptatjuk, és nekünk kell egy halom dologról lemondani a baba miatt. Tehát joggal érezhetjük, hogy nekünk jár: az pl.:hogy többet ugráltatjuk a körülöttünk lévőket, hogy többet nyavalygunk...stb. CSak akkor van baj, ha ezt elhisszük, ráfogjuk a terhességre, hogy betegek vagyunk. Mert akkor tényleg azok is leszünk. És akkor tényleg végighányjuk a terhességet, fájdalmaink lesznek...stb. Természetesen, mielőtt valaki megkövezne, meg kell említene, hogy sok minden mástól is függ, ki hogy viseli a terhességet. MIlyen a szervezete, az erőnléte. Mennyire élt/él egészséges életet...stb. De nagy átlagban elmondható, hogy amikor megtudjuk a nagy hírt, amire már annyira régóta vágytunk, rájövünk, hogy hamarosan egy (jó értelembe)őrület veszi kezdetét, és legalább abban a 9 hónapban kényelmesen szeretnék lenni, aludni, pihenni sokat, néha rosszul lenni, mert csak ez az időszak az, amikor mindeni a Te kívánságaidat lesi! A javaslatom mindenképpen az, hogy használd ki a segítséget, de ne hidd el, hogy rosszul érzed magad a terhesség alatt, mert akkor úgy is lesz! , Minden percét örömként éld meg!

A többi kismamának pedig szívből gratulálok! Sok erőt és kitartást kívánok nektek. A babáknak pedig jó egészséget és boldog életet!!!

2011. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!