Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire káros a szomszéd...

Mennyire káros a szomszéd dohányzása egy terhes nőre nézve?

Figyelt kérdés

Sajnos a szomszédunk láncdohányos, és hétvégente, főleg hogy itt a jó idő szinte egész nap kint ül az erkélyén és folyamatosan dohányzik. Ezzel nem is lenne bajom, de az ő cigijének füstje pont a mi lakásunkba áramlik be, ami addig is zavart, míg nem voltam terhes, de most még jobban. Egyre inkább hányingerem van a füsttől, na meg a babánkat sem akarom kitenni semmilyen káros dolognak, pont ezért szoktam le én is évekkel ezelőtt.


Próbáljuk "figyelni" a szomszédot mikor gyújt rá, de egész nap mégsem akarjuk azt nézni mit csinál, egyébiránt nem is érdekel minket. Másrészt pedig muszáj szellőztetni, így az ablakokat kinyitjuk néha.


Beszéltünk már nem egyszer a szomszéddal, de nem igazán fogta fel. A jegyzővel is beszéltünk, de ő is csak maximum pénzbírságot szabhat ki, illetve szabályozhatja a szomszédot,de ellenőrizni már senki nem ellenőrzi, hogy betartja e. Tehát ezzel sem sokra megyünk.

Szeretnénk elköltözni, de sajnos 1-2 éven belül nem tudunk.


Ha néha bejön a cigifüst a lakásba,teszem azt mondjuk hetente 2-3-szor, és jól beszívjuk, az nagy mértékben károsíthat engem illetve a babámat, és majd később ha megszületett őt?


Vagy mit tehetnénk ebben a helyzetben?


2011. jún. 26. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A passzív dohányzás nagyon káros lehet, bár te nem közvetlen mellette szívod be, hanem levegővel keveredve, de így is elég ártalmas, bár a babának nem igen lesz semmi baja. Tenni sajnos semmit nem tudsz, kérd meg a szomszédot, hogy próbáljon meg másként állni, hogy a szél ne vigye arra a füstöt. Joga van a saját erkélyén dohányozni, hisz nem nálad teszi, de mégis kellemetlen számodra.
2011. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem egészséges, de szerintem még nagyon sok minden egyéb más van a terhesség alatt ami nem az. Ha ezen idegesíted magad még rosszabb lesz. Egyébként nálunk is van, de már nem foglalkozom vele.
2011. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, mit tehetnél a szomszéddal, de azt tudom, h ilyen szinten a füst nem lesz károsabb, mint a városban terjengő szmog, amit nem érzékelsz, de ott van. Apukám is erős dohányos volt, de sem én, sem tesóm, sem anyukám nem szenvedett tőle egészségügyileg.

Azt megértem, h rosszul vagy tőle, én sem szeretem, nekem totál kiszárad a torkom, ha vki a közelben cigizik.

2011. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy az erkélyén azt csinál amit akar, csak sajna én is a lakásomban azt csinálok amit akarok, tehát ha friss levegőre vágyom, akkor kinyitom az ablakot, onnan meg 2 méteren belül cigizik. A friss levegőt fontosabbnak tartom, mint azt, hogy valaki dohányozzon. Hozzáteszem mondom ezt úgy, hogy közel 10 évig dohányoztam!

Úgy érzem, hogy kölcsönösen korlátozzuk egymást, ami nem jó. De sajnos nincs középút :(


Természetesen próbálom magam nem idegesíteni ezen, mert tudom, hogy az is árt, de amikor vasárnap reggel 6-kor arra kel az ember, hogy az első levegővétele cigifüst, akkor sajnos nem tudom nem felkapni a vizet :(


Próbálom minél inkább kerülni a füstöt, és köszönöm megnyugtattok, hogy ennyi nem fog ártani. Mert tényleg sok minden van, ami árt nekünk nap, mint nap.

2011. jún. 26. 11:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

semmi bajotok nem lesz tőle

amikor cigizik csukd be az ajtót

2011. jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, h vehetnétek egy ventillátort, amit szembe állítotok az ablakkal és kifelé fúj. Viccesen hangzik, de megéri kipróbálni.
2011. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó előtti!


Bezárom én az ablakot, amint észreveszem, csak van amikor teszek veszek és a lakás másik végében vagyok, és ott érzem meg a füstöt. Akkor már úgy gondolom mindegy, sőt még jobb is ha hagyom, hogy jöjjön be utána levegő, kiszellőzzön.


Kedves Utolsó!

Van ventilátorunk, nem rossz ötlet, egy próbát megér :)


Összességében azért problémás inkább, mert a nő képes hétvégén reggel 6-tól este 9-ig kint ülni (nem egy háziasszony típus) és folyamatosan cigizni. Sokszor kiszólok neki normálisan, hogy szellőztetni szeretnék, de max. ha 20 percig bírja cigi nélkül. És már unom hogy szólni kell állandóan, amikor csak levegőt akarok beengedni.

2011. jún. 26. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!