Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetesen már jóval kevesebbe...

37 hetesen már jóval kevesebbet mozog a baba, mint korábban?

Figyelt kérdés
Pár napja nagyon lusta lett a babám. Az NST-n is alig alig mozgott. Ilyenkor már lelassulnak?
2011. febr. 19. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A "Szülés" kategóriában ugyanezt a kérdést tettem föl. Ugyanígy jártam. Uh-on voltunk tegnap, majd jeleztem, hogy 2-3 napja belassult a babám, ctg-t csináltak, hiába etettek kockacukorral is és fogyasztottam csokit, épp hogy szöszölt valamit. A görbe rendben volt, az uh is. Már nem várok nagy rúgásokat, elég ha "feszeng", nyújtózik, már az is valami. Rendesen meg is érzem.

Azért ijedtem meg, mert itt sokan pont az ellenkezőjéről számoltak be, hogy az utolsó pillanatig elevenek voltak. Szerettem volna az ellenkezőjéről is olvasni, de nem találtam, csupán a hivatalos oldalakon utaltak arra, hogy "kevesebb a helye és bizony kevesebbet fog mozogni"...

Mindegy. Csak bajuk ne legyen!

2011. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a gyors választ. Kicsit én is megijedtem. Bár nekem az egész terhesség alatt kicsit lustább volt, de most mintha még lustább lenne. Ha megpiszkálom, érzem a mocorgását, de magától olyan keveset mozog. Ez remélem normális.
2011. febr. 19. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Én emiatt lementem a védőnőhöz, hogy hallgassunk be hozzá. :)

Na a védőnő azt mondta, hogy kicsi a hely, és a nap nagy részét amúgy is alvással tölti. 12 órán belül legalább 10 mocorgást "kell" érezni, az a normális a 36-37. héttől.

Nekem egy nagy bödön meleg kakó vagy forrócsoki szokott segíteni.

Mikor már nagyon idegesít, hogy nem mocorog, akkor kihangosítom a telefonom, beállítok rajta egy jó kis pörgős zenét, a pocira teszem és általában arra fel szokott kelni.

Meg ebben a front hátán front időszakban is elég furcsán tudnak reagálni.


35+5 hkm

2011. febr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 37. hétig egyfolytában mozgott a babám, a doki még meg is ijedt, mert az nst olyan mozgásokat és fájásokat mutatott, hogy mondta is, hogy ez a baba hamarabb meglesz! Erre pár nap múlva teljesen lelassult, alig mozgott, akkor már attól voltam idegbajos, és a vége az lett, hogy nemhogy előbb nem jött, még túl is hordtam. :)

Szóval elvileg normális, hogy lelassul, és ha azért érzed őt, akkor nincs baj. Persze bármi kétséged van, akkor irány a doki, és inkább nézze meg őt. De azért ne aggódj!

2011. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!