Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nescafe-ban mennyi a koffein...

A nescafe-ban mennyi a koffein? Inkább azt igyak kávé helyett?

Figyelt kérdés
Arra 3in1-re gondolok! Sehol nem látom rajta feltüntetve! Mennyit lehet inni belőle?
2011. febr. 21. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a lehető legrosszab választás 3in1 kávénak nevetett szörnyűség.

Tiszta adalék, cukor és semmi köze a kávéhoz.

nekem a gyomrom megfájdul tőle

Vegyél koffeimentes sima őrölt kávét,ami tényleg kávé.

Amúgy én terhesen és szoptatás alatt is megittam napi 2 tejeskávét, frissen darátl szemes kávéból.

2011. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kívánod, igyál nyugodtan kávét! A 3 in 1 tényleg nem a legjobb választás, 100% műanyag, nem a koffeinnel van benne a baj. De ha kívánod, akkor igyál azt, attól sem lesz egyikőtöknek sem baja.
2011. febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Állítólag az ilyen jellegű kávékból napi maximum 2csészényit meg lehet inni. Nem erősek.

A tea talán jobb megoldás, ezeknél a 3in1-ben kávéknál hatékonyabbak szerintem. De ha előtte kávéztál, akkor nyilván az íz miatt az előzőt választod :-)

2011. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszön! Akkor maradok a tejeskávénál!
2011. febr. 21. 14:20
 5/12 anonim ***** válasza:

Hűűha... :( Én ezt iszom a terhességem legelejétől napi kettőt, sok tejjel!

37+4 hetes km

2011. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódjatok azért a 3:1-ben nem patkányméreg, csak épp tényleg van benne pár "E vitamin". Nem lesz semmi baja annak aki mértékkel fogyaszt ilyeneket, sok más kajában is van adalékanyag amire nem is gondolsz.

De ha teheted a valódi koffeinmentes kávé vagy a cikóriakávé tényleg jobb választás.

2011. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
88%

Szia!

A Nescafé-ban a koffein mennyisége 100gr-ban 0,30g.

Ez pedig a tudatlanoknak szól:Instant kávénak az azonnal oldódó kávét nevezzük, ez ma az egyik legelterjedtebb módja a kávékészítésnek. Sokan kételkednek benne, de valójában az instant kávé 100% kávéból készül, nincsenek benne hozzáadott anyagok. A lefőzött kávét először jéggé fagyasztják, majd speciális, hűtött gépekkel apróra darálják. A szemek egyenesen egy olyan kamrába kerülnek, amelyben a légnyomás a légköri értéknek mindössze néhány ezred része. A vákuumkamrába porlasztott szemcsékből a víz gyakorlatilag folyékonnyá válás nélkül elpárolog, így végeredményül ismét csak egy szilárd, por alakú kávékivonatot kapnak. Ezt a folyamatot fagyasztva szárításnak vagy más néven liofilizálásnak hívják. Összegezve tehát, az instant kávé is igazi kávé!Tulajdonképpen ugyanazt iszod, mint amit a gyártók egyszer már lefőztek. Kismamáknak napi 1-2 csésze nem árt! Ha gondolod, igyál Nestlé Ricorét,ebben 30%-kal kevesebb a koffein, 100gr-ban 0,22g, egy tasakban 0,03g van.

További szép napot!

2011. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. febr. 22. 10:12
 9/12 anonim válasza:
0%
Koffeinmentes kávé? Ki az a gyökér aki ilyet iszik? Pont a koffein a reggel indítómotorja (aki melózik és nem jön mindjárt a koffein ártalmas dolog, próbáld ki a bioanyámkinja füvet ami sokkal jobb ozik)
2014. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Valaki az íze miatt issza talán? :)
2016. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!