Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj? Napi 2L colát iszok meg...

Baj? Napi 2L colát iszok meg kb! Folyton azt kívánom meg 2 naponta a Nescafe-s 3in1 kávét tejjel. Ink. A "kávé" mint a cola? Mennyit ártok a bébimnek? (21 km)

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A kóla szerintem sokkal rosszabb. ès inkább neked rossz. nem baj ha bármelyiket is iszol 1-2 pohárral naponta. a cola simán ekkora mennyiségbe pár hónap alatt is gyomor problémát okoz. ha meg évekig iszod nagyon hamar gyomorfekélyt okozhat, habár nem csak a kóla hanem minden szénsavas dolog.

inkább igyál meg napi 2 kávét mint 2 L kólát.

2011. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, baj! Ha csak kis mennyiségben innád, pl 3-4 naponta 2 dl az nem lenne olyan nagy baj. De így nagyon sok! Inkább reggel 1 pohár kávé! Árt, mert ugye nem nagyon ajánlott szénsavasat inni, a másik, hogy elég sok káros anyag van benne, meg szerintem a lepény öregedését is gyorsíthatja, mint ahogy pl a fűszeres ételek is (javítsatok ki ha tévedek). Próbáld meg kicsit türtőztetni magadat. Én is sokszor ittam/innék kólát, de azért igyekszem a minimálisra csökkenteni a bevitt mennyiséget! 37 Hkm
2011. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
sokan le fognak hurrogni. biztos hogy nem jó, de ez a kólafüggőség. Én is rengeteg kólát ittam terhesen, konkrétan napi egy üveggel. a babámnak semmi baja nem lett, annyi csak hogy óriásira nőtt, császárral szültem. 62 cm és 4370 gramm volt. viszont ha megszületik csak sunyiban idd, mert 1 felpörgeti, 2 tönkreteszi a fogát meg ki tudja mit még (nyilván itt már nagyobb gyerekről beszélek nem újszülöttről)
2011. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Uha! Akkor mindenféleképpen csökkentek vagy ha kell leszokom.A legfontosabb a babám!Csak reggel még nem iszok colát vagy kávét örülten fáj a fejem egész nap!Ha mondjuk 2 naponta megiszok 1 ilyen instant kávét meg néha néha 2-3 pohár colát akkor azzal nincs baj?
2011. máj. 15. 20:23
 5/15 anonim ***** válasza:
szia ne haragudj kedves kérdező az offért,de kisfiad vagy kislányod lesz ?Én már 28 hetes vagyok de iszonyatosan meghalok a kóláért meg a tejes kávé-ért:)bár kólát nagyon ritkán iszom jó ha 1 hónap alatt 2 litert talán.Viszont tejes kávét minden reggel.Mert akkor tiszta beteg vagyok ha nem ihatok.és kislányom lesz eddig úgy néz ki.:)
2011. máj. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Még nem terhesen is nagyon ártalmas 2l kóla, nem hogy terhesen! Ha ennyire kívánod a koffein tartalmú dolgokat, inkább igyál reggele gy pohár kávét, de az lenne a legjobb, ha áttérnél a koffeinmentesre.
2011. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kisfiam lesz:) Legalábbis 2 UH azt igazolja! Akkor mindenféleképpen hagyjam el a koffeint...Pedig azt hittem ezek az instant kávék nem veszélyesek.?!
2011. máj. 15. 20:41
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! kólát próbáld mellőzni...tapasztalat, mivel a férjemnek ebből komoly problémái lettek, pedig ő nem terhes :) Napi két l kólát ivott egy időben, kórházba került, az orvos azt mondta neki, h többet egy kortyot se!! mivel teljesen tönkreteszi a gyomrát, máját, stb stb. És nem legfőként a koffein miatt, hanem a rengeteg adalékanyag, színezék, ami mind méreg, és ez nem játék...én már csak tudom! Attól viszont, hogy megiszol hetente 1-2 pohárral, nem lesz semmi bajod, ha megkívánod, igyál kicsit! Viszont az hülyeség, h nem szabad koffeint inni!! Nem szabad túlzásba vinni, DE reggel igyál nyugodtan egy tejes kávét, ahogy szereted...és ha néha-néha megkívánod később is a nap folyamán, nyugodtan igyál...attól nem lesz semmi bajod, csak két csészénél, ha egy mód van rá, ne igyál többet...nem kell koffeinmentes életet élned, ha terhességed előtt is kávéztál! Akármelyik orvost megkérdezheted! De a kólát, amennyire tudod, mellőzd kérlek...szénsavas italt pedig nem tiltott inni, pl én szeretem az ásványvizet, és naponta megiszok egy pohárral...utána is kérdeztem, nem lesz tőle senkinek semmi baja. üdv
2011. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Aki az oldalt csinálja, annak némi szakértelme van....olvasd el a bemutatkozását is...és nyugodtan igyál mértékkel kólát, én is ittam az elsp terhességnél, és egészséges babám lett.

[link]

2011. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Az elején én is teljesen oda voltam érte. Csak cukrosat ittam, de aztán váltottam édeskésre a kilók miatt. Most mér ritkán iszom, de ha van a közelemben, nem tudok ellenállni.

IMÁDOM :)

Szerintem túl vannak misztifikálva ezek a dolgok.

Valaki itt a múltkor úgy írta, hogy : még egy tejes kávét is ivott a 25. héten, (azaz egyszer a terhessége alatt..), mintha legalább kokainozott volna terhesen.... :D


Ne parázd túl. Élvezd :)

2011. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!