Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barátnőm 2 év munkaviszony...

Barátnőm 2 év munkaviszony után elvesztette munkahelyét, most munkanélkülin van és kiderült hogy kismama! Mire lesz jogosult, t-gyás, gyed, gyes?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha munkanélküli ellátás ideje alatt szül, vagy azt követően 42 napon belül, akkor kap TGYÁS-t, GYED-et. GYES-t a 2010.május után született babáknál nem kap, vagyis nincs értelme, mert a GYED-et nincs értelme kiváltani vele. Max. ha dolgozik újra.

Annak függvényében, hogy hány hetes, érdemes még felhajtani egy melóhelyet, ahol a 3 hónap próbaidő leteltét követően kötelesek hosszabítani a szerződést, mivel a terheseket törvény védi a felmondástól. Tulajdonképpen még vissza is mehet a régi helyére, ha akkor már terhes volt. És kérheti a visszavételét, erre hivatkozva. Persze ha a cég csődöt jelentett akkor nincs miről beszélni.

2010. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a barátnőd nem jogosult gyedre, akkor csak gyest fog kapni 2 évig, ez ugyanis alanyi jogon jár. Ha sikerülne elhelyezkednie, a próbaidő végén nem kötelesek meghosszabbítani a szerződését, mivel hiába vár babát, a próbaidőn lévőkre NEM vonatkozik, hogy nem küldhetik el. Próbaidő alatt BÁRMIKOR, INDOKOLÁS NÉLKÜL felmondhatnak.
2010. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt a legnagyobb kéréds, hogy terhes volt-e már, mikor elküldték, azaz mióta van otthon a terhességhez képest. Anélkül nehéz pontos választ adni.
2010. márc. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem,akkor még nem volt kismama!Köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. márc. 10. 08:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Munkanélkülin lettem terhes. 8 hetes voltam rá 2 hónapra már a segélyt sem kaptam a munkanélkülitől. Annyit kell csinálni hogy szól hogy kapcsolatban akar maradni a munkanélkülivel és adjanak neki olyan papírt amivel bemehet az önkormányzathoz (lakhely szerint) és ott van olyan hogy aktív korúaknak járó ellátás (szociális osztály). kiszámolja hogy mennyire jön ki a havi kereset (max 33000 forint de inkább alatta legyen) Én így lettem külön szobában egyedülállóként regisztrálva (ez is kell nekik) Az összes havi számlának a fénymásolata kiszámolva hogy Ő hanyad részét fizeti + kaja+ utazás terhesgondozásra stb stb stb az összes kiadása, adó személyi lakcím és tb kártya fénymásolat minden oldalról ja és a terheskiskönyv. Amit kifizetnek max az 45-50 ezer én 45 ezret igényeltem de mivel elötte én 33 ezerrel voltam bejelntve (4 órásként) így 28500 forint jár. Ha van még kérdés írj privátot. Ezt míg meg nem kapja az első gyest addig jár neki. Ki jönnek egy környezet tanulmányra 2-3 héten belül tehát nem hátrány ha nincs 2 számítógép 3 plazma tévé stb...:)
2010. márc. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!