Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » HPV-s terhesség? A dokitok...

HPV-s terhesség? A dokitok mit szólt hozzá? Nem erőlteti a császáros szülést?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 22:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nekem ráadásul még gennyes méhszájseb is társul mellé, amit valószínü a HPV tart fenn (már az állandó sebesedést).

Nem aggódtok, hogy fertőzödhet a babó szülés közben?

2009. febr. 14. 22:56
 2/15 Andika82 ***** válasza:
36 hetes vagyok. Alacsony és magas kockázatú vírus egyaránt megtalálható nálam. Kétszer lett tipizálva, egyszer 20 héten, aztán a 34 héten. Felküldik a genoidhoz. 5500.- forint a teszt elvégzése, de megéri, mert a baba egészsége a legfontosabb. Ja, és, hogy a kérdésedre válaszoljak, kizárólag császármetszés jöhet szóba. Hány hetes vagy?
2009. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia!a 4 gyerekemet HPV virussal szültem,ugyanis 22 évesen egy maszek nőgyógyász rendelőjében fertöződtem meg.Megvizsgált egy citológus és azt mondta,hogy semmi baja nem lesz a gyerekeknek és tényleg igy történt.Normális úton születtek és mindegyik gyönyörű gyermek!Jó egészséget nektek!:)
2009. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

jelenleg 26 hetes vagyok. A kérdést azért tettem fel, mert mint a válaszokból is kiderült, megoszlanak a vélemények. Az egyik doki azt mondta hogy csak császár, a másik szerint tök mindegy, mert mind a kettő szülési mód vérzéssel jár, így a gyerekemnek így is, úgy is van esélye a fertőződésre. De egy pici babánál hogyan tudják kimutatni a vírust. Nyilván nem vesznek kenetet.

2. válaszoló, te honnan tudod, hogy nem kapta meg a babád? mert ugye ez a dolog nem okoz szervi károsodást, viszont maga a vírus több módon is megtapadhat a szervezetben, nem muszáj neki nemileg fertőzni, lehet hogy csak egy sima herpeszként kezdi. Vagy én nem tudom jól?

2009. febr. 15. 17:13
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, még okoskodok egy picit. Ha a vírus be is jut a baba szervezetébe, nem biztos hogy megbetegedést fog okozni, mert legyengült immunrendszer kell ahhoz, hogy "beinduljon".
2009. febr. 15. 17:15
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt HPV vírusom, amit kb 8 éve diagnosztizáltak.Akkor kikezelték, azóta rendszeresen jártam nőgyógyászhoz és nem merült fel a vírus jelenlétének gyanúja. Bár én nem vagyok benne biztos, hogy nincs már a szervezetemben. Nektek terhesen hogy vették észre?

14 hetes kismama

2009. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Andika82 ***** válasza:
76%
Első vagyok. Nem a vértől fertőződik meg, hanem a szülőcsatornában, pl: a hüvelyváladékból. Mivel ő még nagyon érzékeny, könnyen fertőzhető. A hpv vírus sok betegségért felelős, az egyik leggyakoribb a condylomás csomók. Ha a baba végigmegy a szülőcsatornán és esetleg az első levegővételnél letüdőzi, és kialakul nála a condyloma, amit a TÜDŐBŐL KIÍRTANI NEM LEHET, 2 héten belül megfullad. megtörtént eset, olvassatok utána. Én és a dokim is azon az állásponton vagyunk, hogy a babánál nincs fontosabb, és felelősek vagyunk érte. Nem bocsátanám meg magamnak, ha valami baja lenne az én hibámból, nem tudom ti, hogy vagytok vele. És az igazságért nem kell lepontozni.
2009. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát, most rámhoztad a frászt, aggódni kezdtem. Nálam közepesen magas kockázatú. 2 éve diagnosztizáltak 3 típust, 1 év alatt az egyik eltünt, de kettő még mindíg ott van, pedig már terhesség előtt is végigcsináltam egy 3 hónapos méregtelenítő immunerösítő kúrát. A dokim szerint nem indokolt a császár. Ilyen esetben én ragaszkodhatok hozzá?
2009. febr. 15. 21:22
 9/15 Andika82 ***** válasza:
Jogod van más orvostól is szakvéleményt kérni! Ezért nem haragudhat meg a dokid. Engem special ő küldött két másik kollegájához, hogy cáfolják, vagy erősítsék meg a véleményét. Mindkettő megerősítette, papírom is van róla, és ezt a fulladást az egyik proftól hallottam. Gondolom jóban vagy a dokiddal, beszéld meg vele. Ha már egy szakvélemény van arról, hogy indokolt a császár, ragaszkodhatsz hozzá. Ne haragudj, nem megijeszteni akartalak, de szerintem ez egy életre szóló döntés. Már akkor felelőtlenek voltunk, amikor így teherbe estünk, ugyanis ezt a vírust megfelelő immunerősítőkkel ki lehet írtani a szervezetből kb. 6 hónap alatt, akkor legalább most dontsünk felelőségteljesen, hiszen egy kis ÁRTATLAN ÚJ ÉLETÉRT vagyunk felelősek.
2009. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

azt hiszem, megfogadom a tanácsodat, és elmegyek máshoz is.

Én sem szeretném, ha baj lenne a babámmal.

Köszi

2009. febr. 16. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!