Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » HPV-s terhesség? A dokitok...

HPV-s terhesség? A dokitok mit szólt hozzá? Nem erőlteti a császáros szülést?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 22:53
1 2
 11/15 Andika82 ***** válasza:
sok sikert, és egészséget kívánok netek!
2009. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A 4gyerekes anyuka vagyok!Első terhességemnél én is igy paráztam,ezért mentem el egy nőgyógyász onkológushoz!Ráadásul nekem olyan HPV-m van,hogy a védőnő és a többi nőgyógyász a terhesgondozóban javasolták az abortuszt és csonkolásos méhszájműtétet.Ekkor döntöttem úgy saját felelősségre,hogy megtartom a babát,úgyis 3évig vártam rá.Közölték,hogy a szülés után pár hónap múlva meghalok,a gyereket se tudom felnevelni,Azóta ennyi gyerekem van és még mindig élek!Ne parázz,élvezd a boldog babavárást!A HPV mindig a gondolataidban marad,de valamit valamiért vállalni kell!
2009. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Még az előzőekhez!A magas szintű HPV virus ellenére és rendes szülések mellett/pedig még egy jónevű professzor véleményét is meghallgattam/nem fulladt meg egyik gyerekem se és nem is voltak fuldoklósak.Azt tényleg nem tudom,hogy fertőzödtek-e vagy se,de szépen fejlődnek,épek,egészségesek,a 3 nagyobbik pedig jó tanuló.Nem kell mindent túlaggódni,mert sose leszel boldog!Jó erőt,egészséget!A döntés a TIED!
2009. márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia! Ne haragudj, hogy most írok a kérdésedhez. Szeretném megkérdezni, hogy végül hogyan szültél. Én is sírógörcs határán vagyok, hogy egyik állítólagos szakvélemény szerint életveszélyes a hüvelyi úton szülés hpv-vel míg a másik körberöhögi ezt a nézetet... Nagyon szeretem az orvosom stílusát, megnyugtat és én egy kimondottan hisztis fajta vagyok. Nem is igazán találnék nála türelmesebb orvost a városban. Megkérdeztem még az eredmény előtt befolyásolja-e a szülést. Azt állította nem. Majd amikor p3 eredmény után pozitív lett a hpv tesztem is 3 elég rossz eredménnyel (köztük 16 ami kimondottan a méhnyakrákért felelős) mondta hogy 3 hónap eltéréssel csinálunk egy új rákszűrést és ha p4est kapunk akkor lesz 1 kis műtét, de igyekszünk kihúzni szülés utánig, mert nem híve az ilyen beavatkozásoknak szülés alatt. Az eredményem p3 lett (tehát csoda nem történt nem múlt el, bár nem is rosszabbodott). 3 hónap eltéréssel újjabb rákszűrést fog csinálni (szülés előtt néhény héttel). Ebből egyértelműen leszűrtem, hogy a természetes szülés híve... na igen...de akkor most én is eröltessem??? Kérdezgessem megint? Érveimet az internetes fórumokra és az azon talált szakirodalmakra alapozva vonjam kérdőre az ő orvosi szaktudását? Olyan flegma az aszisztense, habár az orvosom mindig mosolyog és kedves. Én pedig kis 21 éves lányka vagyok, zavarban vagyok folyton...(25 hetes terhes vagyok) A kérdést mindenki feteszi, de végül sosem írják le, hogyan szültek:(
2011. máj. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Szia! Bocs hogy csak most írok, de soha nem szoktam visszanézni a régi válaszokat, ráadásul ilyen sok idő elteltével, de most valahogy ide keveredtem.

Nos, az első terhességem gond nélkül zajlott a HPV ellenére, és a szülésem is simán ment, másfél óra vajúdás után született meg a fiam 3900 grammal és 56 centivel.

Szerencsére semmi baja nem lett a Törpének, már elmúlt 3 éves, egészséges kisfiú.

Közben nálam mégegy törzs eltűnt, így már csak 1 volt tavaly ősszel, de mivel 2 cytológiám egymás után P3-as lett, tavaly decemberben a dokim megműtött, csinált egy loop-conizációt /méhszáj-kimetszés/, ami elméletileg a HPV-t is orvosolta. Állítólag már kezdődő rákos sejtelváltozás indult meg a méhszájon, így egy 2*3 centis darabot ki kellett metszenie. 3 hónapra rá terhes lettem, most vagyok a 18. hétben, és karácsonyra vagyok kiírva. Remélem itt sem lesz gond.

Veled mi történt ez ügyben?

2012. júl. 16. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!