Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magán ultrahang rendelőkben...

Magán ultrahang rendelőkben alapos a kivizsgálás? Mármint sokan a 3-4 D miatt keresik fel, de nekem egy alapos "kivizsgálásra" lenne szükségem.

Figyelt kérdés
A dokinak nincsen a rendelőjében uh gép, de azt mondta jó lenne ha megnéznének így is. A kórházban van ugyan vizsgáló, de futószalagos, nem adnak időpontot, és a minap is 2 órát vártunk, de a papírokat még mindig nem kérték be. Egy hölgy úgy egy óra után ezt megelégelte és bekopogott, senki nem jött ki, csak ki kiabáltak, nem épp szép hangnemben, hogy várjunk türelemmel. Sajna én 2 órán át tovább nem tudtam várni, eljöttem. Nem is nagyon szeretnék visszamenni. Inkább egy magán uh rendelőt keresnék. Szeretném mindenképpen megnézetni a babucit és magamat is. Ezt így lehet, vagy oda már csak azok járnak akik babamozit szeretnének?
2011. febr. 23. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem miért jársz magánrendelésre, vagy miért ehhez a dokihoz ha még ultrahangja sincsen. azt hiszem 4x a terhesség alatt kötezlezö is ultrahangot csinálni. ez az elsö majd 12 hetesen 20 hetesen 30 hetesen és azt hiszem 36-ik héten is. (persze egy egy hét eltérések lehetnek)


A korházban úgy menyjél hogy ki van írva mikor melyik doki rendel, elkezdesz egyhez járni makd mindig kapsz idöpontot. a barátnöm végig így járt és néha napján kellet csak vánria, de nem túl sokat. nekem a magán dokinál is volt hogy órákat vártam.


De vannak ultrahang rendelök, itt a baba mozi mellett a doki átvizsgálja a babát, mindent megnéz a végén ad is róla diagnózist.

De menyik városban vagy ha BP melyik kerültet kellene?

2011. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már nem járok magán dokihoz, 9 hetesen voltam nála, de mivel nincs ultrahangja és egy 30 km-re lévő kórházban dolgozik, úgy láttam semmi értelme. Az TB alapú terhesgondozás nálunk nem ilyen egyszerű, hogy van egy doki és ő hozzá járok akkor minden ok. Falun lakom, itt ez úgy működik, hogy havonta kijár a védőnőhöz egy nőgyógyász, ő nem csinál semmit csak muszájból van. A városi kórházba (15 km-re) van egy terhespatológia, ez sürgősségi hely, ha van valami probléma ide lehet menni, de itt sosem lehet tudni kirendel, mivel mindig valakit leküldenek a szülészetről. És van az ultrahang vizsgáló, ahol általában csak a szonográfus van, doki csak a kötelező 19. heti genetikai ultrahangon van bent.

Ezért akarok én egy magán ultrahang rendelőbe elsétálni. Kinéztem magamnak Miskolcon (ez a legközelebbi nagyváros) ezt a 4diagnosztikát, mert úgy láttam ők árban és vizsgálatokban is jók.

2011. febr. 23. 12:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül, de mi "rászoktunk", hogy 4D laborba jártunk már a hormonproblémáimtól kezdve a peteérésen keresztül a fogantatástól egészen a 34. hétig. Ezért.

Alapos vizsgálat, pontos, éles képek. Ember és családbarát környezet, mitöbb profizmus minden téren. Sokat köszönhetünk ennek a labornak, hiszen előtte már cisztával a körzetis kórházban műteni akartak, sokszor felületesen diagnosztizáltak stb.

Ettől függetlenül azért a kötelezőkre is elmentem a kórházba. Ég és föld...

2011. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem én is így teszek. A kötelezők, 12., 19., 30., 36. Ez mind a kirendelt kórházban volt és lesz is. De ezeken kívül még csak elmegyek a 4D rendelőbe. Én ugyan érzem a babám, de a párom nem, ő csak látja a gömbölyödő pocakom, de nagyon kíváncsi mi zajlik odabent, és nyaggat is, hogy mikor megyünk legközelebb. Olyan aranyos ilyenkor. :)

Köszönöm szépen.

2011. febr. 23. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!