Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen támogatás jár nekünk,...

Milyen támogatás jár nekünk, ha még nappalis egyetemista vagyok? És ezeknek mennyi a max. összege egy hónapban?

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhesség ideje alatt semmi, ha megszületik a baba, akkor csak gyes (nettó 25eFt) és családi pótlék (12200 Ft egyedülálló esetében 13700 Ft).

2009. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van. Terhesség alatt semmi, szülés után ha jól tudom jár az egyszeri anyasági támogatás, 1X 65.000 ft, majd havonta a gyes+csp=38.000 ft.
2009. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok. Ezek járnak, illetveaz egyetemtől tudsz majd még kérni szoc. támot, meg némelyiken egyszeri pénz is jár, ilyen egyszeri szoc.tám pl baba születés, vkid meghal, házasságot kötsz.
2009. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Csak szerettem volna pontosan tudni, hogyan is tervezzünk! Mindenkinek boldog babavárást!
2009. szept. 9. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:
A Gyeshez hozzászólnék. Nem 25, hanem 28500 azoknak, akik 2010-től szülnek. a Kiskönyvben is benne van, amit a védőnő ad. Ja, s úgy lehet nézni, hogy gyerek születésekor mennyi az öregségi nyugdíj legkisebb összege.
2010. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Igazad van, a gyes 28500 Ft, csakhogy ez bruttó! Ebből 9,5% nyugdíjjárulék jön le, így nettóban a gyes 25792 Ft. Ezért írtam 25-öt...

Üdv: első

2010. aug. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!