Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan sokan mondják, hagyjam...

Olyan sokan mondják, hagyjam abba a terhesvitamin szedését, mert nagy babám lesz. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Azért szedem, mert nem sok étvágyam van, ha nem szedném, akkor még ennyi sem lenne. Meg ősszel és télen nem sok gyümölcsöt, zöldséget tud enni az ember. 27 hetesen 2kg-ot híztam.
2011. febr. 24. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne hagyd abba.

A terhes vitamin nem fújja fel a babát. a babát csak is az fujja fel amit te eszel, vagy is zsír, cukor.

A vitamin okozhat éhséget, de maga az az apró kis tabletta nem tartalmaz cukrot vagy zsírt.


Ha nem tudsz megfelelö étrendnek élni (és télen elég nehéz) akkor kell a vitamin.

2011. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Dehogy lesz nagy! Vagy ha nagy lesz nem amiatt van. Szóval a terhesvitamin, azért terhes vitamin, hogy a babádnak megadjon minden szükséges vitamint, nyomelemet, amit étkezéssel nem tudsz bevinni minden nap. Csak és kizárólag a baba érdekeit szolgálja. Nekem is mindig mondták az idősebbek, hogy nagy lesz. Mondtam is, hogy hagyjuk már a hülyeséget, nagy lesz. :) Nem kiselefántokat szülünk.:)


Nyugodtan szedjed csak jót tesz a babának.

2011. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A vitamintól nem lesz nagy babád!Ez egy buta felfogás. Ha te szedni akarod, szedd! Igen, csinál étvágyat, de ha nem eszed túl magad, te se hízol meg túlzottan. A 2 kiló egyáltalán nem sok :)
2011. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-szor eszek. Tejterméket kivánom nagyon. (tej , joghurt, túró). Ha többet eszem, akkor nagyon rosszul érzem magam, fáj a gyomrom, hányingerem van. Mondjuk nem vagyok egy vékony alkat. 87 kg vagyok így is.
2011. febr. 24. 08:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már én is felakartam tenni,de eljutottam az orvosig aki azt mondta,hogy max.20.hétig szedhetem de utána semmi képp mert igen is turbózza a babát mivel a vitamin őt szolgálja és ettől erősebb lesz.Eddig aki végig szedte 4kg feletti babájuk született két ilyen ismim is van..nem tudom végül is erre is mindenki mást mond,én azért néha beszedek még.
2011. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A 9 hónap alatt végig szedtem Elevitet, 2750 grammal és 51 cm-rel született a babám. Nem túl nagy :)
2011. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A Gravidát a 36. hétig szedtem már 2-3 naponta, igaz, de kifejezetten a védőnő ajánlotta a téli hónapokra. Biztos vagyok benne, hogy erősítette az immunrendszeremet (is). Megoszlanak a vélemények a nagy babát érintően. A védőnő állítja, hogy ennek a felvetésnek már nincs alapja.
2011. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is végig szedtem az Elevitet, a 39. héten 3000 grammal született a fiam.
2011. febr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát,nem tudom, 31 hetes vagyok,dokit váltottam nemrég,de mindkét orvos nagyon mondta,hogy vitamint szedjek. Amúgy,aki írta,hogy erősödött az immunrendszere.Ezt én is alá tudom támasztani, férjem lázasan feküdt egy hétig,én ápoltam,de nekem semmi bajom,pedig együtt aludtunk,vele voltam nagyon sokat...szóval szerintem is van ebben valami..
2011. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz. Egyik ismerősöm végig szedte 3 kilós babája lett, én nem szedtem és nekem majd 4 kilósan született.

Inkább genetika.

2011. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!